тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

Представники бізнесового середовища Торецька провели ряд зустрічей з учнями загальних середньоосвітніх шкіл міста

Продовжуючи роботу в рамках заходів Програми розвитку малого і середнього підприємництва в м. Торецьк, представники бізнесового середовища провели ряд зустрічей з учнями загальних середньоосвітніх шкіл міста. Більш ніж 150 старшокласників з шести шкіл поспілкувалися з успішними підприємцями міста Наталією Кулик, Ритою Сіобко, Іриною Бражко, Ольгою Лісняк, Вікторією Клунною та Вірою Бухонько.

Головною метою проведення цих зустрічей  є підвищення рівня обізнаності учнівської молоді в питаннях розвитку підприємництва, ознайомлення учнів із ринковими механізмами прийняття підприємницьких рішень, формування в учнів вміння орієнтуватися на сучасному ринку товарів і послуг, виховання громадянської позиції та усвідомлення власної ролі у підвищенні якості життя.

Підприємці поділилися своїми спогадами про історії становлення бізнесу,  порадами щодо вибору майбутньої професії, а також розповіли про особливості підприємницької діяльності.  Численні запитання, цікаві та корисні відповіді: «Які умови для розвитку бізнесу є в місті Торецьк?», «Яким повинен бути стартовий капітал?», Які види підприємницької діяльності більш перспективні в нашому місті?», «Які ризики є найбільш реальними для підприємництва?», «Як оформити документи на ведення власної справи?», «Що треба знати новоствореному підприємцю?», «Які основні якості підприємців?» і ще багато іншого.

Діти з захопленням слухали розповіді виступаючих, адже вони у свій час зробили правильний вибір і стали справжніми професіоналами у своїй справі.

«Хоча підприємництво досить складна справа, проте сучасна молодь вже має здатність відкривати для себе нові можливості. Молодь – це перш за все енергія, ентузіазм, нові ідеї та нове ставлення до життя. Тому ви і є майбутнє нашої держави.” – зазначила Рита Сіобко,  звертаючись до учнів.

«Я розумію, що держава, яка розвивається, базується на підприємництві. Підприємці – це ті люди, які створюють робочі місця та рухають економіку, – розповідала  Ольга Лісняк. Не обов’язково після школи йти в університет. Якщо в тебе є крута ідея, то ти можеш її реалізувати. У світі багато прикладів, коли молоді люди стають мільйонерами, втіливши свої ідеї».

«Ми хочемо показати вам, що займатися підприємницькою діяльністю не так вже й страшно. Ви  отримали відповіді на конкретні питання: в якій сфері відкривати свою справу, щоб вона була конкурентоспроможною; які кроки робити для розвитку бізнесу; як підібрати ефективну команду та інше. Тобто ви вже думаєте про своє майбутнє. І це тішить”, – по закінченню зустрічі сказала Ірина Бражко.

«Без ідеї рухатися вперед теж складно, але й гадати, що тільки завдяки ній з’явиться хороший стартап – помилка. Важливо знайти людей, які «хворітимуть» вашою ідеєю разом із вами, адже тривалий час потрібно працювати без великих прибутків. А головне – без праці нічого не вийде», – зауважила Наталія Кулик.

«Якщо ваше рішення стати підприємцем є продуманим, а не миттєвим, зробіть перші кроки до майбутнього успіху. Постарайтеся відразу ж налаштуватися на тривалу і серйозну роботу, яка не терпить людей ледачих і нерішучих»,  – акцентували Вікторія Клунна та Віра Бухонько.

Кожен залишився вражений від  змістовної зустрічі та прожив незабутні емоції. Учні заручилися практичною підтримкою та допомогою бізнесменів.

Дякуємо міському управлінню освіти, директорам ЗЗСО № 2, 6, 7, 8 та Художньо-естетичній гімназії за організацію такої зустрічі, щирого прийому та надану можливість обміну досвідом, а також фізичним особам-підприємцям за активність, розуміння та підтримку молоді.

 

Відділ розвитку малого бізнесу та підприємництва.