тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

Заступник голови Донецької облдержадміністрації Євген Вілінський прокоментував загальну наявну ситуацію щодо водо забезпечення населених пунктів

23 травня внаслідок припинення енергопостачання Четвертого підйому 2-го Донецького водогону без питного водопостачання залишилось близько 8 тисяч мешканців смт. Новгородське та Щербинівка.

Для забезпечення мешканців та об’єктів соціальної сфери організований підвіз води. Задіяні 2 автоцистерни комунальних підприємств (ТОВ «НККГ», Торецьке ВУВКГ), 1 автоцистерна ТОВ «НВО «Інкор і К», 1 автоцистерна ГУ ДСНС України в Донецькій області з м. Маріуполь.

Заступник голови Донецької облдержадміністрації Євген Вілінський прокоментував загальну наявну ситуацію щодо водо забезпечення населених пунктів на своїй сторінці у Facebook:

Про воду.

Загальна ситуація.

1. Проблеми Компанії «Вода Донбасу» (далі – Компанія) не сьогоднішні. Додаткові витрати електроенергії на підйом води по каналу, для того, щоб подавати її до м. Маріуполь через непідконтрольні території, як не покривались ніким у 2015 році, так нема цього й досі.
2. Нема компенсаторів і для втрат Компанії від витоків величних обсягів води з магістральних водопроводів, пошкоджених під час обстрілів, а також для відповідних ремонтних робіт.
3. На ситуацію негативно впливає й те, що і на підконтрольній території не всі міста забезпечують сплату навіть 70% вартості поданої води, через що ці міста неодноразово потерпали від скорочення подачі води. Про 100% сплати навіть не йдеться.
4. Критичною ситуація стала на початку року із запровадженням нових правил на ринку електроенергії. 
5. Відключення відбуваються за наказом компанії-постачальника – державного (!) підприємства ДПЗД «Укрінтеренерго», підпорядкованого Міненерго. Фізично здійснює відключення оператор системи розподілу ПрАТ «ДТЕК ПЕМ-ЕНЕРГОВУГІЛЛЯ». Наказ передбачає ПОВНЕ відключення усіх об’єктів компанії, тобто припинення водопостачання по всій території області, як підконтрольної, так і непідконтрольної частини.
6. Можливо таке припинення якось би стимулювало вирішення питання на центральному рівні, але ми не можемо собі цього дозволити, ризикуючи здоров’ям людей. Крім того, припинення діяльності каналу та магістральних водогонів може призвести до їх руйнування і необхідності витрачання шалених коштів на їх відновлення. Ці суми у рази перевищуватимуть сьогоднішню ціну вирішення питань. 
7. Про проблеми Компанії поінформовані УСІ причетні до цього органи державної влади. Тільки за останній місяць звернення неодноразово спрямовані до Верховної Ради, Кабміну, АПУ, РНБОУ, міністерств енергетики, тимчасово окупованих територій, економіки, регіонального розвитку.
8. Найбільш швидким рішенням могло б стати виділення коштів з резервного фонду для закриття боргів Компанії перед ДПЗД «Укрінтеренерго». ДонОДА вийшла з такою пропозицією, але отримала відмову від Міністерства економіки. Зараз ми надіслали повторне звернення.
9. Глобально питання потрібно вирішувати за рахунок запровадження компенсаторів втрат Компанії за рахунок виділення коштів державного бюджету та залучення міжнародної допомоги.
10. Вже декілька років ОДА ініціює проведення надзвичайної міжнародної донорської конференції з питань Компанії, але наші пропозиції не реалізуються на рівні центральних органів виконавчої влади. Натомість МінТОТом було запропоновано провести міжнародний аудит Компанії за участі Міжнародного Комітету Червоного Хреста. Цей аудит не може розпочатись протягом 2 років. Відповідно це є гальмом (штучним, на мою особисту думку) для проведення донорської конференції.

Що ми робимо прямо зараз.

1. Проведено 2 засідання комісії з надзвичайних ситуації для визначення алгоритму подальших дій та прорахунку сил і засобів, потрібних для забезпечення населення водою. Відповідні рішення передбачають і заборону постачальникам та операторам розподілу відключати об’єкти водопостачання.
2. Через ігнорування постачальником та оператора розподілу рішень комісії відповідне звернення спрямовано в прокуратуру.
3. Як зазначалось вище, ми вчергове поінформували про ситуацію усі причетні центральні органи виконавчої влади, надали свої пропозиції. Поки що маємо певну підтримку від Мінрегіону.
4. З метою зменшення впливу ситуації на населення разом з ДСНС перекидаємо техніку на Бахмут, у тому числі є домовленості з іншими областями, зараз вирішуємо оргмоменти.
5. Як було зазначено, наказ постачальника передбачає припинення водопостачання по ВСІЙ області. Тому зараз нами реалізується ряд організаційних заходів, для того, щоб мінімізувати відключення.
6. Опрацьовуються і певні технічні заходи, які дадуть змогу хоча б частково відновлювати водопостачання.
7. Про ситуацію також поінформовані посольства та міжнародні організації, їм надіслані переліки пріоритетних споживачів (дитячі навчальні, оздоровчі заклади, лікарні, тощо) для першочергового забезпечення їх питною водою.
8. На всяк випадок підготовлені медичні заклади, частина планових пацієнтів буде спрямовуватись туди.

Зараз ми втримуємо ситуацію, працюємо як тут, так і у Києві. Сподіваюсь, найближчим часом ситуація нормалізується.
Поки що це все.

ДЖЕРЕЛО: https://goo-gl.su/eNJOv