тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

СБУ на Донеччині припинила діяльність угруповання фальшивомонетників

Співробітники Служби безпеки України, залучені до Операції об’єднаних сил, припинили діяльність угруповання, яке спеціалізувалося на виготовленні фальшивих купюр.

Оперативники спецслужби  встановили, що троє безробітних мешканців Краматорська та Бердянська налагодили масове виробництво фальшивих доларів США та українських гривень. За підроблені кошти зловмисники придбали автомобілі та намагались купити нерухомість у Запорізькій та Донецькій областях, підробки вони також реалізовували «клієнтам».

Співробітники СБ України задокументували факт продажу зловмисниками 39 фальшивих купюр номіналом сто доларів США. На замовлення фальшивомонетники могли виготовити будь-яку партію підробок, використовуючи максимально наближені до справжніх матеріали.   

 Під час санкціонованих обшуків за місцем проживання зловмисників правоохоронці виявили та вилучили підроблені кошти, обладнання для друку фальшивих купюр та виготовлення грошових кліше для підробки.  

У межах відкритого кримінального провадження  за ч. 2 ст. 199 Кримінального кодексу України тривають невідкладні слідчо-оперативні дії. Вирішується питання про повідомлення затриманим про підозру в скоєнні злочину та обрання міри запобіжного заходу. 

Операція з викриття зловмисників проводилась спільно з Нацполіцією під процесуальним керівництвом прокуратури Донецької області.

 

Джерело: https://dn.gov.ua/ua/news/sbu-na-donechchini-pripinila-diyalnist-ugrupovannya-falshivomonetnikiv