тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

У Краматорську відкрили виставку, присвячену жертвам нацистських концтаборів

У Краматорську відбулось урочисте відкриття виставки «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори». Виставка, ініційована Інститутом національної пам’яті, розповідає історії різних людей з усіх куточків України, які опинились у концтаборах та вижили там – солдат, мешканців міст, вчителів, лікарів, духовенства, науковців тощо.

«Ця виставка зараз дуже актуальна. Особливо для молоді. Адже народ, який не знає свого минулого, не має майбутнього. У системі патріотичного виховання обов’язково треба подавати об’єктивну інформацію стосовно того, що пережила Україна в роки Другої світової війни, адже ми вже шостий рік ведемо бойові дії проти загарбників, і в жодному разі не можна допустити повторення страшних подій минулих років», – заявив заступник голови Донецької облдержадміністрації Ігор Стокоз.

Участь у відкритті виставки взяли також учні старших класів та студенти місцевих вищих закладів освіті. Для них співробітник Донецького обласного краєзнавчого музею, кандидат історичних наук Ольга Довбня провели міні-лекцію, під час якої розповіла про причини та наслідки створення концтаборів, історію репресій у Донецькій області під час Другої світової війни, а також про кількість жертв серед мирного населення через репресивну політику армій загарбників.

Організатори акції зазначають, що ця виставка проходить в Україні вперше та має на меті показати незламний дух українського народу та його генетичну здатність долати будь-які випробування.

 

Джерело: https://dn.gov.ua/ua/news/u-kramatorsku-vidkrili-vistavku-prisvyachenu-zhertvam-nacistskih-konctaboriv