тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

До уваги одержувачів житлової субсидії!

Управління соціального захисту населення місто Торецьк Донецької області (далі – Управління) пр. зміни в призначені житлової субсидії.

Згідно з Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року № 848 (зі змінами, внесеними Постановою КМУ від 17.04.2019 №373) (далі – Положення) призначення житлової субсидії буде здійснюватися на наступний період для одержувачів субсидії, які отримували субсидію у попередньому періоді, в автоматичному режимі. Тобто сім’ям, які вже отримували субсидію, повторно звертатися до Управляння та надавати документи не потрібно.

Заяву та декларацію про доходи необхідно повторно надавати лише тим одержувачам житлової субсидії, які:

 • є орендарями житла;
 • є внутрішньо переміщеними особами;
 • субсидію оформлювали не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в приміщені осіб;
 •  в складі сім’ї мають особу працездатного віку, у якої відсутні доходи або вони менше мінімальної заробітної плати;
 • мають членів сім’ї, які зареєстровані за іншою адресою;
 • мають зміну у складі сім’ї зареєстрованих у житловому приміщені;
 • протягом опалювального сезону було призначено субсидію в розмірі 0,00 грн. (обов’язковий платіж сім’ї перевищує розмір плати за житлово-комунальні послуги).

Відповідно до змін в Положенні виплата житлової субсидії буде здійснюватися за двома механізмами:

 • перерахування коштів у безготівковій формі на рахунок для виплати житлових субсидій в АТ «Ощадбанк»;
 • виплату готівкових коштів безпосередньо одержувачам субсидії.

Виплата житлової субсидії, яка буде призначена в автоматичному режимі,  буде здійснюватися в готівковій формі, тобто пенсіонерам – разом з пенсією, а працездатним – через грошовий переказ «Швидка копійка» або шляхом зарахування на поточні рахунки, відкриті в   АТ «Ощадбанк».

Домогосподарствам, які звернуться за житловою субсидією з новою заявою та декларацією виплата житловою субсидії буде здійснюватися у безготівковій формі, тобто шляхом перерахування коштів на рахунок в АТ «Ощадбанк», для зарахування на особові рахунки отримувачів житлової субсидії, відкритих у підприємствах-надавачах комунальних послуг.

У разі отримання Управлінням інформації про заборгованість з оплати житлово-комунальних  послуг (за даними управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг) простроченою понад один місяць, Управління переводить одержувача житлової субсидії з готівкової форми виплати житлової субсидії на безготівкову.

Для призначення житлової субсидії з травня 2019 року будуть братися доходи за період:

 • пенсія  за березень 2019 року – для пенсіонерів;
 • доходи за період з 01.07.2018 по 31.12.2018 – для працездатних осіб.

Згідно з підпунктом 5-1 пункту 6 Положення додано категорію громадян, яким не призначається житлова субсидія, а саме:

громадянам, які не повернули надміру перераховану (виплачену) суму житлової субсидії за попередні періоди її одержання на вимогу Управління або не сплачують суми до повернення, визначені Управлінням.