тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

У Торецьку відзначили День пам’яті та примирення

8 травня з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення на міській площі відбувся урочистий захід за участю керівника військово-цивільної адміністрації міста Торецьк Ярослава Руденко, його заступників, військовослужбовців, учнів, студентської молоді та мешканців міста.

За сумлінне виконання службових обов’язків по захисту суверенітету і територіальної цілісності України під час проведення Операції об`єднаних сил на території Донецької та Луганської областей керівник ВЦА м. Торецьк Ярослав Руденко нагородив військовослужбовців 53-ї окремої механізованої бригади та військової комендатури міста Торецьк відзнакою «За оборону Торецька» та подяками.
Напередодні Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні було проведено міський конкурс есе «Прагнення до свободи – вчора, патріотизм і нездоланність – сьогодні, гідна Україна – завтра», в якому взяли участь усі бажаючі віком від 10 до 18 років. За активну участь в міській акції керівник ВЦА нагородив учасників подарунковими сертифікатами.
За зайняте 3 місце в Обласній спартакіаді серед допризовної молоді 2019 подарунками від військово-цивільної адміністрації міста Торецьк нагороджено збірну команду міста та тренера команди Івана Романенка.
Після закінчення урочистого заходу керівник ВЦА Ярослав Руденко спільно із заступниками поклали квіти до меморіального комплексу «Слава», хвилиною мовчання та квітами вшанували військовослужбовців біля пам’ятного знаку, присвяченого захисникам України, полеглим за визволення міста Торецьк.

В парковій зоні «Пергола» Централізованою бібліотечною системою організовано тематичні виставки та експозиції. За участі учнівської молоді відбувся квест «Шляхами перемоги», а на базі закладу загальної середньої освіти №9 відбулась sport place, де молодь міста та військовослужбовці взяли участь у міських змаганнях зі стритболу.

День пам’яті та примирення (пам’яті жертв Другої світової війни, та примирення між країнами-учасниками Другої світової війни) — пам’ятний день в Україні, який відзначають 8 травня, в річницю капітуляції нацистської Німеччини (цю подію прийнято розглядати як символ перемоги над нацизмом). Відповідно до Указу Президента України, підписаного 2015 року, метою відзначення є «гідне вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та висловлення поваги всім борцям проти нацизму».