тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

З 01.05.2019 року в повній мірі набуває чинності Закон України «Про житлово-комунальні послуги»

Шановні мешканці міста!

З 01.05.2019 року в повній мірі набуває чинності Закон України «Про житлово-комунальні послуги». Зазначеним Законом, поміж іншого, вводиться принципово новий механізм договірних відносин між надавачами та споживачами житлово-комунальних послуг. Зокрема, споживачам надається можливість обрати одну з трьох моделей організацій договірних відносин шляхом прийняття відповідного рішення співвласниками багатоквартирного будинку, а саме:

– кожним співвласником багатоквартирного будинку самостійно (індивідуальний договір);

– від імені та за рахунок усіх співвласників багатоквартирного будинку управителем або іншою уповноваженою співвласниками особою (колективний договір);

– об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку або іншою юридичною особою, яка об’єднує всіх співвласників такого будинку та в їхніх інтересах укладає відповідний договір про надання комунальних послуг, як колективним споживачем.

Після обрання моделі організації договірних відносин, Ви можете звернутись до надавачів комунальних послуг для укладання договору за обраною моделлю.

Варто відзначити, що у випадку, якщо співвласники багатоквартирних будинків, не оберуть модель організації договірних відносин до 01.05.2020, з споживачами буде укладено індивідуальні договори. У перехідний період з 01.05.2019 та до моменту укладання договору за новою моделлю організації договірних відносин, чинними залишаються діючі договори на надання житлово-комунальних послуг.

Також звертаємо Вашу увагу, що за нормами Закону послуги з розподілу та постачання електричної енергії та природного газу надають виключно на підставі індивідуальних договорів, а технічне обслуговування та поточний ремонт внутрішньобудинкових систем електропостачання та газопостачання здійснюються суб’єктом, визначеним співвласниками багатоквартирного будинку, за рахунок співвласників.

Також слід зауважити, що відповідно до статті 26 Закону, з 01.05.2019 споживачу можливе нарахування пені, у разі наявності заборгованості по сплаті житлово-комунальних послуг. Розмір пені не може перевищувати 0,01 відсоток від суми боргу. Загальний розмір сплаченої пені не може бути більшим від 100 відсотків загальної суми боргу.

Враховуючи зазначене, рекомендуємо Вам обрати одну з моделей організації договірних відносин з надавачами житлово-комунальних послуг та вчасно сплачувати відповідні послуги, адже наявність простроченої заборгованості може призвести не лише до нарахування пені, але й до позбавлення призначеної житлової субсидії.

 

Управління житлово-комунального господарства ВЦА м. Торецьк