тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

Відзначення Дня пам’ятників та історичних місць

Щорічно 18 квітня світова спільнота відзначає День пам’ятників та історичних місць. Його девізом став заклик «Збережемо нашу історичну батьківщину». Цей день у 1982 році було встановлено Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам’ятників і визначних місць (ICOMOS), створеної при ЮНЕСКО. Свято відзначається у світі з 1984 року. В Україні цей день має назву «День пам’яток історії та культури» і встановлений згідно з Указом Президента від 23 серпня 1999 року, його також відзначають щорічно 18 квітня.

З нагоди свята для дітей шкільного віку бібліотекою-філією № 5 смт. Новгородське проведений захід «Визначні перлини України».
Учні 5А класу опорного закладу «Торецька загальноосвітня школа №6» спільно з класним керівником Анжелою Медведівою та директором народного музею історії міста Торецька Надією Семьоновою зібрались біля Палацу культури «Україна», щоб познайомитися з пам’ятками історії та культури міста. Цікавим став екскурс в історію будівництва палацу культури «Україна», школярі дізналися про встановлення пам’ятників гірникам шахти «Центральна» героям праці Захару Устимовичу Козодоєву та Степану Кириловичу Рябошапці, помандрували найстарішими вулицями міста Історичною та Дружби.
Світ несказанно багатий на культурні пам’ятники та різні історичні визначні пам’ятки. Кожен куточок нашої країни є особливим, але чи буде у наших нащадків можливість помилуватися ними, доторкнутися до минулого, цілком залежить від нас.