тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

У Торецьку пройшов Тиждень підприємництва

З 20 березня в рамках Програми розвитку малого і середнього підприємництва в м. Торецьку на 2019-2020 роки проходив Тиждень підприємництва,  який став стартовим майданчиком для  проведення в закладах освіти міста циклу навчальних, комунікативних заходів, спрямованих на формування підприємницької компетентності здобувачів освіти.

За ініціативою та сприянням відділу розвитку малого бізнесу та підприємництва, міського управління освіти учні закладів загальної середньої освіти №№ 3, 5, 9, 17, 20 зустрілися з успішними підприємцями міста Володимиром Шатравка, Сергієм Петровим, Миколою П’ятченко, Аллою Стефаненко, Людмилою Єлагіною, Олександром Саєнко.

Понад 150 школярів мали нагоду отримати рекомендації від  ділових людей. Під час зустрічі з молоддю представники місцевого бізнесу продемонстрували, що не лише активно розвивають власну справу, але й з радістю діляться своїми знаннями і досвідом з потенційними працівниками та конкурентами.

Спікери зустрічі в інтерактивному форматі розповіли про власне життя, професійний досвід, спільно з аудиторією означили  основні риси  «портрету» справжнього підприємця. У ході заходу учасники  обговорювали особливості започаткування та розвитку власної справи, уміння  протистояти ризикам  під час  ведення бізнесу.

Володимир Шатравка реально та глибоко оцінив ситуацію увласній справі, він  сподіваєтья на позитивні зміни у майбутньому, тому що особисті якості, сильна воля та великий професійний досвід дозволять відкрити нові напрямки та нові проекти. «Мій шлях до успіху: хто прагне, той досягає» – життєвий девіз Володимира Івановича.  Він побажав старшокласникам вчитися, берегти здоров’я і займатися спортом. «Відсутність страху та свобода – це те, що дає силу рухатися вперед», – переконаний підприємець.

 

Микола П’ятченко акцентував увагу на важливості  планування бізнесу, цілеспрямованості та  спроможності працювати 25 годин на добу, 8 днів на  тиждень і 400 днів на рік. Коли мова йде про бізнес, місця для скарг на життя немає. Щоб він став успішним, потрібно самовіддано працювати. Розуміння того, що попереду чекає важка праця, не повинне зупиняти від спроб займатись тим, що подобається. Підприємець закликав випускників здобувати аграрну та економічну освіту й поповнювати ряди підприємців міста-створювати міні-виробництва з переробки сільськогосподарської продукції.

 

Сергій Петров наголосив на необхідності мати  внутрішню свободу, бути незалежним, уміти оцінювати ситуацію, розуміти  ризики. «Якщо ви не будете втілювати ідеї в життя, то ніколи не розкриєте свій потенціал. Зрозумійте, у вас нема жодних виправдань, щоб не ризикувати або боятися зазнати поразки! Зробіть вашу ідею відкритою для світу, здійсніть свою мрію», – сказав Сергій.

 

Алла Стефаненко відзначила, що успішний і прибутковий бізнес – це мрія багатьох людей. Не дивлячись на величезний інтерес до підприємницької діяльності, велика частина населення ніяк не проявляє своєї активності. Люди хочуть бути бізнесменами, але не стають. А все чому? Тому що зробити перший крок дуже складно.  Вона запевнила, що  будь-хто може стати підприємцем,  адже у кожної людини є шанс домогтися бажаного результату, головне – захотіти цього і не лінуватися.

 

Людмила Єлагіна: «Сміливо починай справу, яка тобі подобається. Головне – почати той бізнес, на якому ти розумієшся. Можеш будувати – створюй будівельну фірму, вправно тримаєш ножиці в руках – відкривай салон краси, любиш працювати в саду-вирощуй саджанці і продавай.
Нічого не треба боятися. Тверезо оцінюй свої сили: мільйони відразу не прийдуть. Просто наполегливо і цілеспрямовано рухайся до поставленої мети. Людина може навчитися всьому!».

 

Олександр Саєнко: «Справа повинна подобатися. Тут і так все зрозуміло. Якщо бізнес, яким Ви будете займатися не буде Вам подобатися, то досить скоро у вас пропаде до нього інтерес. А якщо раптом щось піде не так, то таку справу ви просто закинете і перестанете нею займатися. Найкраще для цього підійдуть ваші захоплення або хобі, те, що вам дійсно подобається. Наприклад: вам подобається рибалка, то відкривайте рибальський магазин; вам подобається пекти торти, то відкрийте кондитерську; вам подобається копатися з машинами, то прямий шлях відкрити власну автомийку, СТО тощо. Тільки внутрішня щира любов до справи допоможе впоратися з труднощами і негараздами».

 

У жвавих дискусіях зустрічі пройшли «як на одному диханні», тому що  у середовищі професіоналів-бізнесменів  час летить зовсім непомітно. Учні, які поставили свої запитання, засвідчили надзвичайне зацікавлення  у спілкуванні з представниками бізнесу.

Аудиторія розходилася  в роздумах: одні із сильним бажанням стати підприємцем, інші – з абсолютним переконанням не починати свій бізнес. Зрештою, і перші, і другі залишилися задоволеними.

Відгуки учасників:

Роман: «Ішов на зустріч з Володимиром Івановичем Шатравка цілеспрямовано. Було цікаво відкрити його  для себе та дізнатися про його  досвід, адже я також цікавлюся ресторанним бізнесом. Корисно було дізнатися про підприємництво з вуст практика. Після сьогоднішньої зустрічі однозначно впевнився у тому, що треба писати бізнес-плани. Я час від часу думаю про заснування своєї справи».

Наталія: «Зустріч була пізнавльною, корисною, відкритою.  Цікаве поєднання спікерів: Сергій Петров та Алла Стефаненко. Мене захопили їх  ідеї, поради, вони надихнули мене  на сміливі кроки та запевнили  у  практичній  підтримці! І хоча  бізнесмени звертали увагу на труднощі,  я  їх  не злякалася. Отримаю вищу освіту та обов’язково відкрию власну справу – салон краси».

Артем: «Незважаючи на те, що в цілому говорилось про складнощі українських підприємців, ще раз переконався: все можливе. Сподіваюсь, що зустрічі  будуть продовжуватися, ми почуємо конкретні поради щодо організації та  розвитку власної справи».

Сергій: «Дуже цікавий діалог побудували бізнесмени. Але я вивчаю  іноземну мову та мрію стати перекладачем. Між іншим, всі поради, настанови я запам’ятав та із задоволенням поділюся з друзями».

Ксенія: «Рано чи пізно кожному з нас приходять в голову думки про фінансову незалежність і свободу. Бути  по-справжньому вільним — значить вільно розпоряджатися власним часом, займатися улюбленою і приємною справою, дозволяти собі подорожі в будь-яку точку світу, здійснювати бажані покупки без обмежень тощо. Але ж це не завжди відбувається. Чому люди не можуть стати вільними? А може, вони просто  не хочуть цього? Коли замислюєшся, починаєш розуміти, що треба щось міняти. Це одна з головних мотивацій для того, щоб зайнятися підприємництвом і стати хоч на крок ближче до своєї мрії. Дякуємо спікерам  за цікаві поради, за отриманий стимул, за добрі побажання та за впевненість і  підтримку».

Завершуючи  зустрічі, директори шкіл, учні та представники бізнесу висловили взаємне бажання продовжувати та зробити традиційною  розпочату справу.

Дякуємо всім, хто зміг долучитися до діалогу. Сподіваємося, що поради наших підприємців будуть корисними та  життєво цінними.

А ми, в свою чергу, будемо продовжувати ініціювати такі зустрічі та долучати до них більше  молоді,  бо вона – наше  майбутнє!

Відділ розвитку малого бізнесу та підприємництва