тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

Управління соціального захисту населення військово-цивільної адміністрації міста Торецьк Донецької повідомляє про зміну умов отримання житлових субсидій

Кабінетом Міністрів України було прийнято постанови:

від 27 грудня 2018 року № 1176 «Деякі питання надання житлових субсидій населенню у грошовій формі»(постанова набрала чинності з 1 січня 2019 року;

від 6 лютого 2019 року затвердив постанову за № 62 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України (постанова застосовується з 1 лютого 2019 року).

За вимогами цих постанов Кабінету Міністрів України в Україні працюватимуть два механізми надання житлових субсидій, які передбачають перерахування коштів у безготівковій формі на рахунок для виплати житлових субсидій в АТ «Ощадбанк», та і виплату готівкових коштів безпосередньо одержувачам субсидії.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2018 № 1176 «Деякі питання надання житлових субсидій населенню у грошовій формі», з 1 січня 2019 року у безготівковій формі надаються житлові субсидії тим домогосподарствам, які вперше звернулися за її отриманням (звернулися за призначенням субсидії у 2019 році і яким призначено субсидію з 2019 року)

Виплата зазначених житлових субсидій здійснюватиметься шляхом перерахування коштів АТ «Ощадбанк» з рахунка для виплати житлової субсидії на рахунок управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг з наданням реєстрів нарахованих сум платежів одержувачів субсидій.

Зекономлені субсидії споживач зможе отримати після завершення опалювального сезону.

Так, за підсумками опалювального сезону суми невикористаних коштів перераховуються з рахунка для виплати житлових субсидій на поточні рахунки одержувачів житлової субсидії в АТ «Ощадбанк», що відкриваються банком одержувачу житлової субсидії на підставі укладеного між Міністерством соціальної політики України (далі – Мінсоцполітики) та АТ «Ощадбанк» договору.

На кінець календарного/бюджетного року залишки коштів, що обліковуються на рахунку для виплати житлової субсидії за обліковими записами одержувачів житлової субсидії, не повертаються до державного бюджету.

При цьому, після закінчення опалювального (неопалювального) сезону невикористана сума житлової субсидії, яка надавалася не у грошовій формі (тобто, субсидія, що перераховувалась до 01.01.2019), повертається управителем, об’єднань, виконавців комунальних послуг до державного бюджету в повному обсязі на підставі акта розрахунку загального обсягу невикористаних сум житлової субсидії у порядку встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 23.08.2016 №534.

Тобто, громадянам, які звернулися за призначенням житлової субсидії з 01 січня 2019 року субсидія надається за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати пільг і житлових субсидій у грошовій формі. Субсидія від держави надходитиме на персональний обліковий запис в Ощадбанку її одержувача. Банк розраховуватиметься за субсидіанта з надавачами комунальних послуг та одразу інформуватиме SMS-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити за комунальні послуги.Тому призначення житлової субсидії з 01.01.2019 року відбуватиметься виключно за умови надання  контактного номеру мобільного телефону, за яким АТ «Ощадбанк» буде закріплено персональний обліковий запис одержувача субсидії. Важливо, що за одним мобільним номером телефону можна закріпити лише один обліковий запис у банку.

Разом з тим, згідно з постановою Кабінету Міністрів від 06.02.2019 № 62 з березня 2019 року запроваджується механізм виплати субсидій у готівковій формі кожному одержувачу субсидії, якому призначено субсидію з травня 2018 року.

За вимогами п. 18 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 6 лютого 2019 року №62), громадянам, які звернулися за призначенням житлової субсидії до 31 грудня 2018 року, виплата житлових субсидій у готівковій формі здійснюється:

особам, які одержують пенсії – через Пенсійний фонд України шляхом перерахування органами Пенсійного фонду України коштів на пенсійні рахунки в уповноважених банках або через виплатні об’єкти АТ «Укрпошта», де особа одержує пенсію одночасно з виплатою пенсії;

особам, які не одержують пенсії – через АТ «Ощадбанк» шляхом перерахування коштів для здійснення грошових переказів через платіжну систему «Система термінових переказів «Швидка копійка» або шляхом зарахування на поточні рахунки, відкриті в АТ «Ощадбанк». Для цього необхідно після 12 березня 2019 року звернутись до будь-якого відділення банку з паспортом та ідентифікаційним номером.

Враховуючи те, що субсидії призначаються в межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування комунальними послугами, встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 року №409 «Про встановлення державних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування», кошти споживачів, зекономлені у разі споживання комунальних послуг у обсязі меншому ніж соціальні нормативи в кожному розрахунковому періоді (місяці), залишаються у розпорядженні одержувача субсидії.

Також зазначаємо, що житлова субсидія – це державна допомога на оплату житлово-комунальних послуг, важливим є питання щодо спрямування отриманих громадянами коштів на оплату саме житлово-комунальних послуг.

Отже, всі, кому призначено субсидію з 2018 року, отримають у березні готівку для оплати комунальних платіжок за лютий 2019 року. Відповідно, у квітні прийдуть кошти для розрахунку за спожиті у березні послуги, у травні – за квітневу комуналку.

Для отримання грошового переказу необхідно буде звернутися до найближчого відділення Ощадбанку після 12 березня 2019 року і надати паспорт та ідентифікаційний код. Одночасно з виплатою грошового переказу кожному одержувачу субсидії буде відкрито персональний банківський рахунок, на який перераховуватиметься сума субсидії у квітні та травні.

Пенсіонери, які отримають пенсійні виплати через інші банки, відповідно зможуть зняти свою субсидію безпосередньо у банкоматі цього банку. Тим, у кого немає пенсійної картки, субсидію разом з пенсією доставить Укрпошта.

Також звертаємо увагу, що після отримання субсидій готівкою одержувач субсидії має забезпечити оплату спожитих послуг, оскільки наявність простроченої заборгованості унеможливить подальше надання державної підтримки.

За отриманням інформації щодо будь-яких питань, пов’язаних з призначенням житлової субсидії, її одержувачі звертаються до Управління соціального захисту населення військово-цивільної адміністрації міста Торецьк Донецької області за адресою: м. Торецьк, вул. Євгена Сєднева, буд. 1.

За отриманням інформації щодо спожитих послуг, нарахованих сум за послуги, розміру заборгованості (переплати) одержувачі житлової субсидії звертаються до управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг.

За отриманням інформації щодо операцій, здійснених за обліковим записом одержувача житлової субсидії щодо перерахування коштів управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг, одержувачі субсидії звертаються до АТ «Ощадбанк».

Звертаємо увагу, постанова передбачає, що всім одержувачам житлової субсидії з 1 травня 2019 року призначення житлової субсидії домогосподарствам, які таку субсидію отримували протягом опалювального сезону 2018 – 2019 року на підставі їх звернень до 31 грудня 2018 року, не буде продовжено автоматично, а  здійснюватиметься тільки після подання нової заяви (в якій обов’язково вказується номер мобільного телефону заявника) про призначення та надання житлової субсидії у грошовій формі через АТ «Ощадбанк» та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії. Заяву та декларацію необхідно надати у травні 2019 року до Управління соціального захисту населення  військово-цивільної адміністрації міста Торецьк Донецької області за адресою: м. Торецьк, вул. Євгена Сєднева, буд. 1.