тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

Торецький міський лабораторний центр інформує

Результати моніторингу показників здоров’я населення та стану об’єктів навколишнього середовища м.Торецька за 2018 рік

І. Стан здоров’я населення.

Демографічна ситуація (показники на 1000 населення): народжуваність зросла з 8,8 у 2017р. до 9.9 у 2018р. смертність – з 14.2 до 14,9.

1.1. Н рівні захворюваності населення неінфекційними хворобами намітилися позитивні тенденції: загальна захворюваність серед дітей віком від 0 до 14 років знизилась на 3%, серед підлітків – на 37%, серед дорослих – на 17%.

У структурі захворюваності дорослого населення на першому місці знаходяться хвороби органів дихання, показники яких у 2018р. зросли на 24% в основному за рахунок простудних захворювань. По іншим групам хвороб захворюваність зменшилася, в тому числі хворобами системи кровообігу на 12%, хворобами сечостатевої системи на 7%, новоутвореннями на 37%.

Жіноче населення м.Торецька у 2018р. хворіло в 1,5 рази частіше, ніж чоловіче населення за всіма групами захворювань окрім органів дихання: захворюваннями органів сечостатевої системи – більше ніж в 20 разів, ендокринними захворюваннями – в 2,6 рази, новоутвореннями – в 2.7 рази.

Показник загальної захворюваності школярів збільшився па 8%, в основному за рахунок захворюваності органів дихання які складають 87% всієї захворюваності дітей.

Визиває стурбованість захворюваність органів зору у школярів, яка до закінчення школи зростає у 3,5-4 рази. Сприяють погіршенню показників захворюваності органів зору інтенсивне використання комп`ютерів, необмежений час роботи на комп`ютері та інші навантаження на органи зору.

1.2. На інфекційні захворювання у 2018 році захворіли 7029 мешканців міста та прилеглих селищ. У порівнянні з 2017 роком відбулося зниження захворюваності на 9%. У структурі загальної інфекційної захворюваності захворюваність населення гострими респіраторними інфекціями склала 96,3%. Випадки захворювань грипом не зареєстровані.

У порівнянні з 2017р. відмічалося зниження показників захворюваності гострими кишковими інфекціями на 16,5%, вірусними гепатитами на 9%, кором на 69,3% коростою на 29,5%. педикульозом на 7,4%, вітряною віспою на 11,2%. Проте, мало місце зростання захворюваності туберкульозом на 29,7% (41 випадок проти 32), збільшилась кількість осіб, які звернулися за медичною допомогою з приводу укусів кліщами – 225 проти 220.

Високою залишалася кількість осіб, які звернулися за медичною допомогою з приводу укусів тваринами: всього 141 особа, з них було покусано бездомними тваринами 42 особи (30%). За показаннями щеплено проти сказу 39 осіб.

Не реєструвалися випадки захворювань дифтерією, поліомієлітом, черевним тифом та паратифами, правцем, сибіркою, лептоспірозом, краснухою, кашлюком, менінгококовою інфекцією, сказом.

Показники інфекційної захворюваності по всім нозологічним формам були нижчі за середні по області, за виключенням показників захворюваності кором («хвіст 2017р.»,

подовжився у січні – лютому 2018р.) та показників захворюваності туберкульозом (місто-показник на 100 тис. населення склав 58.2; область – показник на 100 тис. населення склав 53.99.

Звертаємо увагу, що єдиним ефективним засобом попередження вакцино керованих інфекційних хвороб (кір, дифтерія, поліомієліт, кашлюк, тощо) являється профілактична імунізація.

ІІ. Стан довкілля.

В цілому стан довкілля у м. Торецьк у 2018 році був стабільним та безпечним щодо впливу на здоров`я людини.

Радіаційний фон.

За даними моніторингових досліджень у 2018 році (4163 дослідження) рівні зовнішнього гамма випромінювання не перевищували значень природного радіаційного фону, характерного для території м.Торецька.

Грунт.

У 2018 році стан грунту покращився завдяки заходам, які проводяться у місті по знищенню стихійних звалищ (за останні роки кількість звалищ зменшилася у 3 рази).

При дослідженні мікробіологічних показників у грунті встановлено, що процент відхилень від санітарних норм зменшився з 71% – до 42%.

За санітарно-хімічними показниками в грунті виявляється збільшена кількість міді, що характерно для нашої території.

Питна вода.

При дослідженні 430 проб питної води встановлено:

– питна вода за санітарно-хімічними показниками відповідає нормативним вимогам;

– за мікробіологічними показниками 39 проб, що складає 7,6% проти 5,6% у 2017 році, не відповідали нормативним вимогам.

Мікробіологічні забруднення води пов’язані з пошкодженнями магістрального водоводу в результаті бойових дій та аварійними ситуаціями на водопровідних мережах міста (зареєстровано 1068 поривів).