тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

На Донеччині працюють 28 інклюзивно-ресурсних центрів

28 інклюзивно-ресурсних центрів створили на Донеччині. Обладнати їх допомогла держава: на ці потреби місцевим бюджетам було виділено 7 млн 52 тисячі 900 гривень державної субвенції.

Для методичного супроводу роботи інклюзивно-ресурсних центрів відкрили обласний ресурсний центр підтримки інклюзивної освіти, де проводяться тренінги для директорів та педагогів.

За словами голови Донецької облдержадміністрації Олександра Куця, в області відбувається активний розвиток інклюзивного навчання, яке впроваджується і в загальноосвітніх школах.

«Якщо у 2017-2018 роках на Донеччині функціонувало 60 класів з інклюзивною формою навчання для 139 дітей, то у 2018-2019 навчальному році таких класів вже 149, їх відвідує 258 школярів. За рік збільшилася кількість дітей, які займаються у спеціальних класах – з 299 до 315, хоч кількість класів та сама – 19.

Дбаємо про рівні освітні умови і для дошкільнят: у минулому навчальному році в області працювало 12 груп для 35 дітей з інвалідністю, у нинішньому – вже 25, їх відвідує 61 дитина.

Дякую дружині Президента України Марині Порошенко за підтримку розвитку інклюзивної освіти. Нагадаю, 21 вересня під час її візиту на Донеччину ми підписали Меморандум про співпрацю між «Благодійним фондом Порошенка» та Донецькою облдержадміністрацією. Планували відкрити 27 інклюзивно-ресурсних центрів, але завдяки спільним зусиллям знайшли можливості і створили на один центр більше», – зауважив Олександр Куць.

 

Джерело: https://dn.gov.ua/ua/news/na-donechchini-pracyuyut-28-inklyuzivno-resursnih-centriv