тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

До уваги! Роз’яснення щодо введення воєнного стану!

Верховна Рада ухвалила Закон №9338 “Про затвердження Указу Президента України “Про введення воєнного стану в Україні”. За відповідне рішення проголосували 276 депутатів. За ухвалення відповідного рішення з техніки й юридичними поправками, які озвучив під стенограму Президент України, проголосували 276 народних депутатів при мінімально необхідних 226-ти.


✔ “Я вніс новий проект Указу, в якому термін дії воєнного стану буде скорочений до 30-ти днів… Друга позиція: проект закону, який затверджує цей указ, передбачає запровадження воєнного стану виключно в областях, які розташовані вздовж російського кордону, українсько-молдовського, вздовж узбережжя Чорного й Азовського морів, де може бути нанесений удар: Вінницька, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, також Чернігівська, Херсонська, а також внутрішні води Азово-Керченської акваторії”, – уточнив Петро Порошенко. Крім того, у списку є Донецька та Запорізька області.


✔ Шановні тореччани!
Запевняю вас, що введення воєнного стану жодним чином не змінить ваші права і свободи, як громадян України,не погіршить якість життя та життєдіяльність всіх сфер міста. Об’єкти соціальної сфери та комунальні підприємства працюють в штатному режимі. Також зазначаю, що між ВЦА м. Торецьк, ЗСУ та правоохоронними органами ведеться чітка взаємодія з підтримки безпеки громадян.

Керівник ВЦА м. Торецьк
Ярослав Руденко


✔ Звернення Командуючого Об’єднаними Силами генерал-лейтенанта Сергія Наєва до мешканців Донецької та Луганської областей.
“28 листопада, в Донецькій і Луганській областях, згідно Указу Президента вводяться правовий режим воєнного стану. Зауважу, що він фактично не впливає на життя цивільного населення, адже Донецька та Луганська області майже в такий спосіб живуть останні кілька років. Велика частина заходів, які будуть реалізовані в рамках воєнного стану, стосуються військових частин Збройних сил України та інших складових секторів безпеки та оборони, які включені у складі Об’єднаних сил “, – зазначив Наєв. За його словами, Об’єднані Сили продовжать здійснення заходів щодо забезпечення національної безпеки та оборони, відбиття та утримання військової агресії Російської Федерації та правового режиму воєнного стану, через відповідні органи військового управління та органи державної влади на місцях, а також органи місцевого самоврядування. У штатному режимі працюють і будуть працювати підприємства та установи, школи, дитячі будинки, лікарні, об’єкти соціальної сфери, КПВВ т та інші.
“Звернувшись до кожного жителя Донеччини та Луганщини, я хотів би сказати: ситуація в районі проведення ООС повністю контролюється. Зберігайте спокій. Не збирайте і не розповсюджуйте фейки та плітки, довіряйте лише офіційним джерелам інформації”.


✔ Звернення голови Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Олександра Куця до мешканців Донецької області!
«Під час дії воєнного стану НЕ ПЛАНУЄТЬСЯ заходів конфіскації автотранспорту та іншої власності, примусової трудової повинності, розквартирування особового складу у приватному житлі тощо. Деякі заходи, наприклад, введення комендантської години, обмеження торгівлі спиртними напоями можуть бути реалізовані, але лише у випадку оперативної необхідності у разі загострення ситуації. Окремо зазначу, що контрольно-пропускні пункти працюють в штатному режимі. Крім того, ми не припиняємо робіт з їхнього облаштування. Не зміниться й порядок перетину блокпостів: для цього, як і зараз, потрібен буде лише паспорт. У штатному режимі працюють і працюватимуть школи, дитсадки, лікарні, об’єкти соціальної сфери тощо. Звертаючись до кожного жителя Донеччини, хотів би сказати: ситуація в області повністю контрольована. Зберігайте спокій. Не збирайте й не розповсюджуйте фейки та плітки, довіряйте лише офіційним джерелам інформації. Усе буде добре! Усе буде Україна!»


❗ Що треба знати
☑ Початок. Воєнний стан розпочався 28 листопада о 9-й годині ранку. 
☑ Територія. Вінницька, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Чернігівська, Донецька, Запорізька, Херсонська області. 
☑ Тривалість. Воєнний стан триватиме 30 днів – до 27 грудня, тобто він завершиться до старту передвиборчої кампанії. Нагадаємо: РНБО запропонувала ввести воєнний стан в Україні на два місяці до 25 січня 2019 року. Пізніше глава держави Петро Порошенко виступив з ініціативою ввести особливий режим на 30 днів.
☑ Вибори. У зверненні Президент пообіцяв зробити все можливе аби чергові президентські вибори відбулися за планом – 31 березня 2019 року. Старт виборчої кампанії запланований на 31 грудня 2018 року – тобто через 3 дні після завершення воєнного стану. При введенні воєнного стану на 30 днів президентські вибори не відтерміновуються. 
☑ Мобілізація. Введення воєнного стану не означає загальної мобілізації, але буде проведено роботу з військовослужбовцями резерву першої черги. Генеральний штаб ЗСУ буде проводити заходи часткової мобілізації, а також навчальні збори з резервістами оперативного резерву. Українські Збройні сили проводитимуть лише оборонні дії.

 

46796953 1416310385166991 5011364276149944320 n