тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

Наш курс на ЄС і НАТО – це меседж Москві про остаточне і безповоротне розставання – Президент про фіксацію в Конституції євроатлантичного вибору України

Президент Петро Порошенко переконаний, що зміни до Конституції щодо закріплення прагнення України до членства в ЄС і НАТО стане впевненим меседжем для Москви про те, що Україна розстається з нею остаточно і безповоротно. Про це Глава держави заявив з трибуни Верховної Ради.

5eebbd6d919cf9110941b55f430f4e1d 1542905760 extra large

«Фіксуючи в Конституції обов’язковість курсу на вступ до НАТО, на вступ до Євросоюзу, ми посилаємо меседж і до Москви: ми розстаємося, остаточно і безповоротно. Росія як країна-агресор не має і не матиме вето на наш вступ ані до НАТО, ані до Європейського Союзу. І ні в кого не буде (такого права – ред), бо це суверенне право України як країни, яка впевнено йде своїм шляхом», – заявив Петро Порошенко.

Президент також наголосив, що ухвалення цих змін до Основного закону – це додаткова гарантія від реваншу проросійських, антинатовських, антиєвропейських сил. «Загрозу такого реваншу я точно не хочу перебільшувати, але так само закликаю його не ігнорувати і не недооцінювати. Ми маємо гарантувати всі разом невідворотність європейського та євроатлантичного курсу. Це – наша з вами відповідальність перед теперішнім і майбутніми поколіннями», – сказав він.

Глава держави нагадав, що ще в 2014 році до закону про засади зовнішньої і внутрішньої політики було повернуто норму про євроатлантичну інтеграцію. «Цю гойдалку, коли фундаментальний закон правиться сюди-туди простою більшістю голосів, нам з вами, дорогі друзі, слід зламати. І ми з вами це зробимо поправками до Конституції – нашим сьогоднішнім голосуванням, яке, я тішу себе надією і впевнений, що має об’єднати цей зал, які б політичні протистояння на сьогоднішній день не лунали в Україні», – сказав він, висловивши сподівання, що на наступній сесії у лютому 2019 року ці зміни до Конституції будуть ухвалені остаточно.

Петро Порошенко також підкреслив, що фіксуючи в Конституції обов’язковість курсу на вступ до НАТО та Євросоюзу, ми посилаємо дуже потужний меседж про серйозність і незворотність своїх намірів нашим партнерам по обидва боки Атлантики.

«Минулого тижня, до речі, у Вашингтоні, на підставі моєї домовленості з Президентом Трампом, пройшло засідання Комісії стратегічного партнерства Україна – США. І хочу наголосити, що в підсумковій заяві Сполучені Штати ще раз наголосили: Україна буде в НАТО. Крапка!», – сказав Президент.

Він також нагадав, що влітку ця перспектива була документально підтверджена у фінальній резолюції Брюсельського саміту НАТО, під час якого Глава держави брав участь в засіданні Україна-НАТО і Грузія-НАТО. «І серед 19 виступаючих, всі 19 голів держав та урядів твердо закликали надати негайну перспективу членству для України і Грузії і підтвердили рішення, ухвалене ще у 2008 році у Бухаресті: двері Альянсу для України відчинені», – зауважив Петро Порошенко.

«Так, на Заході не всі у захваті від нашої наполегливості, і багато хто за давньою звичкою звик озиратися на Москву. Так само, як і деякі в цьому залі. Але хіба це може нас, українців зупинити?», – підкреслив Глава держави.

 

Джерело: https://www.president.gov.ua/news/nash-kurs-na-yes-i-nato-ce-mesedzh-moskvi-pro-ostatochne-i-b-51178