тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

СТАНЬ ГОСПОДАРЕМ СВОГО БУДИНКУ

Немало власників житлових приміщень нарікають на погану якість комунальних послуг та відсутність будь-якої відповідальності виконавців цих послуг перед споживачами. “Не прибирають територію біля будинків”, “не працює ліфт”, “перегоріли лампи  на вході до під’їзду”, “ці комунальники ні за що не відповідають” тощо. Також просто порахуйте, скільки ви заплатили підприємствам за обслуговування Вашого будинку протягом останнього року, п’яти, десяти років – сума буде кругленька. Так куди пішли ці гроші?

В той же час співвласники не хочуть нічого робити для зміни ситуації – “бо важко і все одно нічого не зміниться…”. Хоча під лежачий камінь вода не тече.

За статтею 9 Закону “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”, управління багатоквартирним будинком здійснюють його співвласники. Форму цього управління обирають самі співвласники на загальних зборах. Форми можуть бути такими:

  • управління співвласниками (самостійно, безпосередньо)
  • управління управителем
  • управління об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку (асоціацією співвласників багатоквартирним будинків).

Створення ОСББ – один з варіантів вирішення проблеми якісних житлово-комунальних послуг. Наразі такий варіант – найбільш привабливий.

Основними перевагами ОСББ є:

– звільнення доходів ОСББ від податків. У зв’язку з цим є можливість або зменшити розмір тарифу, діючого в ОСББ, або, маючи такий же тариф, більше коштів направляти безпосередньо на утримання будинку та виконання ремонтних робіт;

– використання платежів співвласників на потреби тільки свого будинку;

– контроль за використанням отриманих коштів;

ВСІ НАЛЕЖНІ ПО ЗАКОНУ СУБСИДІЇ ТА ПІЛЬГИ ЗБЕРІГАЮТЬСЯ;

– мешканці ОСББ самі обирають, хто буде обслуговувати будинок, самі чи спеціалізована організація.

Для підтримки діяльності ОСББ  в місті діє  програма сприяння створенню та діяльності об’єднань  співвласників багатоквартирних будинків. Крім того, в місті  діють  програма з енергоефективності. Ці капіталовкладення дуже швидко окупляться шляхом економії.

Наголошуємо, що  ОФОРМЛЕННЯ ВСІХ ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ОСББ БЕЗКОШТОВНЕ.

До того ж, для підтримки діяльності ОСББ  в місті діє  програма сприяння створенню та діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, діє програма з енергоефективності. Ці капіталовкладення дуже швидко окупляться шляхом економії.

Також, нагадуємо, що на офіційному сайті військово-цивільної адміністрації м. Торецьк створено розділ «ОСББ», де розміщена законодавча база щодо ефективного управління житловим фондом (зокрема створення ОСББ), покрокова інструкція створення ОСББ з прикладами, роз’ясненнями та формами документів, а також додаткову консультацію Ви можете отримати в Управлінні житлово-комунального господарства військово-цивільної адміністрації м. Торецьк за адресою: м. Торецьк, вул. Героїв праці, 3 (каб. 2, Тетяна).

Управління житлово-комунального господарства ВЦА м. Торецьк