тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

Дайджест новин міста Торецьк 31.08.2018

#Освіта

22 серпня працівники бібліотеки — філії №1 для дітей разом з Народним музеєм історії міста Торецька для своїх юних читачів провели урок історичної пам’яті «Державність вимріяна поколіннями». Дітям розповіли про історію становлення нашої держави та познайомили з книжково-ілюстративною виставкою «Державні святині», де представлені державні символи України та література, що докладніше знайомить користувачів з темою Незалежності України.

В рамках святкування Дня Прапору та Дня Незалежності України та з метою національно-патріотичного виховання молоді, в центральній бібліотеці ЦБС м. Торецька читачам було презентовано інтерактивну виставку «Обереги що не губляться у віках». На виставці представлена література з історії формування української державності, боротьбі українського народу за незалежність своєї держави.

29 серпня 2018 року в Опорному закладі «Торецька загальноосвітня школа I-III ступенів № 6» педагогічна спільнота міста Торецьк зібралася на традиційну учительську конференцію. На заході розглянули проблеми й перспективи перших кроків до Нової української школи, проаналізували досягнення здобувачів освіти та педагогів міста в 2017-2018 навчальному році та презентували стратегію розвитку освіти на новий навчальний рік.

#Культура

22 серпня в актовій залі Торецького музичного коледжу відбувся концерт соліста Львівської національної опери, народного артиста України, Олега Лихача за участю співачки, волонтера Софії Фединої, співака Івана-Данила Лихача, військового капелана о. Андрія Дуди та шоу-балета «Фіміам». Для мешканців міста концерт напередодні 27-ї річниці Дня незалежності України, який артисти присвятили святу, став справжнім подарунком.

#Громадянське_суспільство

23 серпня 2018 року за ініціативою військово-цивільної адміністрації міста Торецьк та військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка 23 серпня 2018 року відбулось започаткування Регіональної акції «Кордон єднання». Делегації міст на авто\вело\мото транспорті зустрілись на кордоні між Торецьком і Авдіївкою. В знак єдності та дружби між містами під Державний Гімн України у виконанні духового оркестру 58-ї окремої мотопіхотної бригади просто неба замайоріли 20-ти метрові Державні прапори України.

24 серпня з нагоди святкування 27-ї річниці Дня незалежності України в Торецьку відбулась низка заходів. Заступник керівника ВЦА м. Торецьк Олена Кульбачна привітала дівчат з народженням діточок, та передала подарунки від керівника військово-цивільної адміністрації м. Торецьк Ярослава Руденко. На згадку про цей день, малюки отримали пам’ятну медаль «Народжений у Торецьку». Гостей і мешканців міста вітала учнівська молодь – Рада старшокласників презентувала свою діяльність та спільно з вихованцями Центру дитячої та юнацької творчості підготувала для тореччан святковий концерт. Протягом дня мешканці міста мали нагоду ознайомитись з витворами українського мистецтва, спробувати зробити сувеніри власноруч, сфотографуватись біля тематичних селфі-зон. В центральному міському парку діяла зона фудкорту.

29 серпня в рамках проекту «Сприяння сталому розвитку та згуртуванню громад, що зазнали наслідків конфлікту на Донбасі», що впроваджує Міжнародна організація з міграції за підтримки Уряду Японії, працівники Центральної бібліотеки організували для дітей Торецька справжнє свято. На деякий час паркова зона «Пергола» стала центром активних ігор та конкурсів. На маленьких тореччан чекали веселі розваги, призи, та дитяча дискотека.

29 серпня в Торецьку відкрився вільний простір МEM Idea Hub. Відкриття вільного простору організовано ГО «Нова Дружківка» у партнерстві з платформою ініціатив МEM Idea Hub та виконується в рамках Проекту «Зміцнення громадської довіри» (UCBI II), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Місія команди МEM Idea Hub – об’єднання творчої молоді, активістів та небайдужих мешканців Торецька, а в пріоритетах – розвиток культури та спільноти, підтримка екологічної рівноваги.

30 серпня в Центрі розвитку для молоді та дітей «TEENДІМ» локальна команда організаторів фестивалю «З країни в Україну» м. Торецьк презентувала свою концепцію Фестивалю потенціальним партнерам, розказала про місце проведення культурно-просвітницького заходу, локації та активності.

#Соціальна_сфера

29 серпня 2018 року в рамках роботи Центру розвитку підприємництва на базі Торецького міського центру зайнятості проведено черговий Тренінг з основ бізнес планування. Спеціаліст Торецького міського центру зайнятості розповіла про існуючі грантові проекти, умови участі у конкурсному відборі в регіональному проекті для малого та середнього бізнесу «Український Донецький куркуль», який дає шанс підприємцям розвинути свій бізнес.

30 серпня на базі військово-цивільної адміністрації м. Торецьк Торецьким міським відділом з питань пробації філії Державної установи «Центр пробації» в Донецькій області організовано робочу зустріч із міською територіальною спостережною комісією. Під час зустрічі заступник начальника Торецького міського відділу з питань пробації філії Державної установи «Центр пробації» в Донецькій області майор внутрішньої служби Вадим Сідельніков разом із головою спостережної комісії військово-цивільної адміністрації м. Торецька Юрієм Євсіковим та секретарем спостережної комісії військово-цивільної адміністрації м. Торецька Людмилою Єслюковою обговорили актуальні питання щодо організації та належного виконання завдань пенітенціарної пробації.