тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

УВАГА! НЕБЕЗПЕЧНИЙ ФАСТ-ФУД!

 За останні півроку в Україні на гострі кишкові інфекції, куди входять харчові отруєння (не включаючи ботулізм та отруєння грибами), захворіли  47 256 людей. Окремо на сальмонельозні інфекції за цей період захворіли 3046 українців.

Влітку через високі температури зростає ризик отруїтися їжею. Випадки з київською шаурмою – красномовне тому підтвердження. Наразі лабораторні дослідження вказують, що причиною отруєння цією шаурмою ймовірніше за все була сальмонелла.Для поціновувачів вуличної їжі – це сигнал, що варто утримуватися від улюблених страв, навіть якщо маєте бодай найменші сумніви щодо безпеки зберігання чи приготування продукту.

Це стосується не лише шаурми. Хот-доги, пиріжки з біляшами та інший фаст-фуд, який можна придбати в кіоску чи вуличному ярмарку завжди є потенційно небезпечним для здоров’я, якщо ви не впевнені в яких умовах він зберігався та готувався.

Уявіть, який рай для небезпечних мікроорганізмів виникає на шампурі в кіоску за температури біля 40 градусів. Або ж на стихійному ринку, коли м’ясо чи риба просто лежить на дерев’яних розкладках і годинами слугує летовищем для мух.

Якщо маєте хоч мінімальний сумнів щодо дотримання санітарних норм та правил зберігання їжі у місці, де її купуєте, – утримайтеся від неї! Будьте обережними та не дозволяйте миттєвому задоволенню стати загрозою для вашого здоров’я.

Відділ розвитку малого бізнесу та підприємництва військово-цивільної адміністрації

Торецьке міське управління Держпродспоживслужби