тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

«Донецька область – одна із лідерів з реалізації реформи «Лікар для всієї родини», – Уляна Супрун

13.08.2018 у Краматорську відбулась прес-конференція в.о. міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун та очільника Донецької області Олександра Куця.

Мета візиту пані Уляни на Донеччину – дізнатись на місці, як проходить медична реформа у Краматорську та в області.

Виконуюча обов’язки міністра зазначила, що сьогодні Донецька область займає 6-е місце по реалізації програми «Лікар для всієї сім’ї» – підписання декларацій з лікарями первинної ланки, педіатрами, сімейними лікарями, лікарями загальної практики та педіатрами.

«Хочу подякувати керівництву Донецької області. Наразі вже 45% мешканців підконтрольної частини території  Донецької області вже підписали свої декларації. Це дуже гарний показник. Це говорить про те, що і область, і міста докладають багато зусиль для реалізації реформи медицини на Донеччині», – наголосила пані Уляна.

Окрім цього, вона звернула увагу на те, що вже 9 центрів первинної допомоги підписали договори із Національною службою здоров’я і отримають кошти по новій системі фінансування. «Як приклад, можна навести такий центр у    м. Селидове, який раніше отримував 1 млн гривень на обслуговування пацієнтів, а після підписання договору з Національною службою здоров’я отримує 2 млн гривень. Це дає змогу збільшити і заробітну платню медичним працівникам, і покращити рівень надання послуг», – зазначає очільниця міністерства.

В Донецькій області 33 комунальних заклади первинної допомоги. В. о. міністра охорони здоров’я висловлює сподівання, що 21 з них на вторинному рівні підпишуть договори з Національною службою здоров’я та будуть отримувати збільшене фінансування. «Перше, це вільний вибір лікарів для громадян, друге – це підвищення зарплати та рівня обслуговування пацієнтів, і третє – це додаткові послуги, які надають на первинній ланці»,- пояснює вона.

Уляна Супрун подякувала керівництву області за співпрацю з міністерством на кожному кроці реалізації реформи. Крім того, вона зазначила, що 247 амбулаторій із 313 вже підключені до інтернету і мають доступ до електронної системи міністерства охорони здоров’я. Є плани також щоб розвивати амбулаторії в тих місцях, де їх немає.

Голова Донецької ОДА Олександр Куць подякував пані Уляні за візит на Донеччину та за постійну підтримку з боку Міністерства охорони здоров’я.

«Не дивлячись на складну ситуацію та бойові дії в області, будемо і надалі покращувати роботу у напрямку медичної реформи та створення належних умов обслуговування для пацієнтів та забезпечення ліками, адже це один із основних пріоритетів, які сьогодні перед нами ставить і міністерство і громадськість», – наголосив голова облдержадміністрації Олександр Куць.

 

Джерело: http://dn.gov.ua/donetska-oblast-odna-iz-lideriv-z-realizatsiyi-reformy-likar-dlya-vsiyeyi-rodyny-ulyana-suprun/