тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

СПОРТ ЯК МЕТОД ЗМІЦНЕННЯ ОРГАНІЗМУ І СВІДОМОСТІ

Спорт з кожним роком займає більш значиму роль в житті будь-якої успішної людини, і тому, останнім часом, виник цілий тренд здорового способу життя, який підкріплюється спортивними навантаженнями.  У зв’язку з цим, у містах почали з’являєтись величезна кількість як великих, так і маленьких тренажерних залів, які орієнтуються на різні фізичні навантаження, і у кожного є чітко виражена цільова аудиторія.

Займатися спортом завжди було модним, а сьогоднішня популярність спорту змушує задуматися про те, яким прибутковим може бути відкриття тренажерного залу.  Далі про цей бізнес докладніше.

 З якими перешкодами  і складнощами стикається підприємець від ідеї до втілення проекту в життя,  розповідає Пивовар Олексій, засновник залу силових видів спорту «STIMUL».

Яка передісторія створення тренажерного залу?

Я з юних років займаюся спортом, в минулому, коли навчався в ДонДТУ, входив до складу збірної інституту з пауерліфтингу (це силове триборство). Ще тоді на собі перевірив наскільки спорт змінює людину зовні і зсередини. І справа тут не тільки в красі тіла і рельєфі. Змінюється організм і свідомість, людина стає більш дисциплінованою, упевненою в собі і щасливою, краще справляється із стресами.

В період часу з 2002 року по 2014 рік я проходив службу в органах внутрішніх справ України в Донецькій області в званні майора міліції і продовжував займатися спортом для себе.

Коли прийшли до ідеї створення власного бізнесу?

Сміливості я набрався в 2014 році. Навколо все було погано: війна, смерть на вулицях рідного міста, повна безнадія, повністю чорний рік.Чимало людей втратили свої роботи. Для багатьох це стало поштовхом до відкриття власної справи. У якийсь момент я озирнувся навколо – і раптом виявилося, що купа людей почали виробляти, шити, пекти, варити. Словом, робити  все, що завгодно – взуття, меблі, одяг, продукти, надавати всілякі послуги. Тоді почався справжній бум дрібного і середнього підприємництва. Багатохто пішов цим шляхом, скаржився, що важко – але при цьому назад шляху не було.

Я переїхав до Торецька. На початку мені допомагали родичі і друзі, а потім я став скуповувати колишні у вживанні штанги і гантелі. Так само з самого дешевого матеріалу виготовляв різноманітний інвентар. Перша можливість купити дорогі тренажери заводського виготовлення випала саме на гроші центру зайнятості, точніше на одноразову допомогу по безробіттю, яку я отримав при відкритті власної справи. Зараз, у залі є тренажери, яких не було взагалі в нашому місті, а саме: річка арм-ліфтінг, велике колесо, ПравИло, помост для штанги, можливість займатись вправами з молотом та колесом.

Хто ваша цільова аудиторія?

У Торецьку, як і в будь-якому маленькому провінційному містечку, ніде подітися молоді, тут навіть стадіон не працює, будь-яких секцій для них практично немає. Саме тому мені і прийшла ідея відкриття спортзалу. Зал пауерліфтингу «STIMUL» почав своє існування з травня 2015 року і продовжує розвивається до теперішнього часу. Зараз я намагаюся в ньому розширити можливості різного виду спорту, такі як бодібілдинг, армлифтинг, кроссфіт, фітнес-тренування для дівчат, а також  тренування для школярів і студентів.

Як просуваєте свої послуги?

Я багато експериментував. У підсумку прийшов до висновку, що головне джерело нових клієнтів – органічне зростання і сарафанне радіо. Будь-яке використання реклами максимум на 15-20% збільшувало інтерес до клубу (приплив потенційних клієнтів), а на продажу впливало ще менше. На сьогоднішній день я сконцентрував витрати на рекламу на невеликій спектр дуже локалізованих активностей. 

Що Ви можете побажати нашим підприємцям – початківцям?

Я хотів би побажати тим, хто хоче стати підприємцем, перш за все вірити в себе. Якщо ти йдеш і боїшся, то не буде нічого. Друге, мати добру опору. Маю на увазі друзів. І трете, саме головне, ніколи не боятися відстоювати свої інтереси. Ще треба бути толерантним, треба розуміти не тільки себе, але й оточуючих. І на завершення, підприємець повинен вчитися, вчитися і ще раз вчитися. Бо необізнаний бізнесмен – це біда і для бізнесу і для клієнтів і для нього самого.

Провідний фахівець відділу надання соціальних послуг Торецького міського центру занятості Руденко Г.М.