тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

Неформальне професійне навчання

Законом України «Про зайнятість населення» запроваджено механізм, спрямований на забезпечення соціального захисту та конкурентоспроможності населення України на ринку праці, – підтвердження результатів неформального професійного навчання за робітничими професіями.

Неформальне професійне навчання – це набуття особою професійних знань, умінь і навичок, не регламентоване місцем набуття, строком та формою навчання.

У всьому світі визнання результатів неформального професійного навчання є головним інструментом підвищення гнучкості ринку праці та конкурентноздатності працівників. Цей інструмент дозволяє людині швидко пристосовуватись до змін на ринку праці, оволодівати актуальними професіями та відповідати вимогам роботодавця.

Підтвердження результатів неформального навчання передбачає врахування всіх вимог роботодавців до компетентності працівників відповідних робітничими професій. Це досягається шляхом розроблення професійних стандартів, зокрема критеріїв оцінювання професійної компетентності, у визначенні яких провідну роль відіграють роботодавці, їх галузеві організації та об’єднання.

На даний час є можливість підтвердження результатів неформального навчання за професією кухар (3,4,5,6 розряд), зварник (6,7,8 розряд), охоронник (1,2 розряд),електрозварник ручного зварювання (2,3,4,5,6 розряд), продавець непродовольчих товарів (3,4,5 розряд), слюсар-ремонтник (2,3,4,5,6 розряд). Фінансування підтвердження кваліфікації здійснюється за рахунок коштів фізичних осіб або роботодавців (у разі направлення ним свого робітника).

Організація роботи з підтвердження кваліфікації здійснюється Державною службою зайнятості. Торецький міський центр зайнятості готовий надати консультації особам, які виявили бажання підтвердити результати неформального навчання, а також допоможуть Вам заповнити анкету самооцінювання, нададуть інформацію про вимоги до кваліфікаційного рівня, про критерії оцінювання, процедуру підтвердження кваліфікації, графіки та орієнтовну вартість підтвердження кваліфікації.

Більш детальну інформацію можна отримати в Торецькому міському центрі зайнятості за адресою: м. Торецьк, вул. Володимирська, 28.

Контактні телефони 4-04-65, 4-04-70, 4-03-93