тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

«Сонце Європи сходить на Донеччині», – Павло Жебрівський

Сьогодні у Покровську розпочалось святкування Дня Європи. У заході взяли  участь усі міста, райони та об’єднані територіальні громади Донеччини, які представляють культуру та традиції країн Європи. Цього року гостями свята стали голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський, Почесний консул Республіки Болгарія в Україні Сергій Желєв та Надзвичайний і Повноважний Посол Румунії в Україні Крістіан-Леон Цуркану, а також Командувач об’єднаних сил Сергій Наєв.

Урочистості розпочались святковою ходою вулицями міста, також на площі міста розгорнули величезний прапор Євросоюзу.

Очільник області Павло Жебрівський відкрив свято та звернувся до присутніх з вітальним словом.

«Сьогодні надзвичайно важливий день. Вся Україна та Європа святкує День Європи. Україна – це і правда Європа. І коли ми говоримо, що сонце України сходить на Донеччині, це трошки не правильно – сонце Європи сходить на  Донеччині! Сьогодні Україна та Донеччина стоїть на захисті людських, європейських цінностей. І безумовно, тільки європейський шлях потрібен Донеччині та всім нам», – підкреслив Павло Жебрівський.

Він також заявив, що навіть після повернення Донецька під контроль української влади обласне свято до Дня Європи все одно відзначатимуть у Покровську.

Також привітав присутніх Командувач об’єднаних сил, він зазначив, що такі заходи для Донеччини та всієї України є дуже важливими. «В 2014 році ми обрали свій шлях і невпинно рухаємось до мети – стати повноцінним членом європейської спільноти», – підкреслив Сергій Наєв.

Привітали донеччан зі святом також і представники міжнародної делегації.

«4 роки тому Україна обрала для себе європейський шлях. І мені надзвичайно приємно відзначати День Європи саме тут, на українській Донеччині. Румунія підтримувала і буде підтримувати вибір України, і я твердо впевнений, що це принесе Україні процвітання, а її народу – добробут», – звернувся до присутніх Надзвичайний і Повноважний Посол Румунії в Україні Крістіан-Леон Цуркан

Також привітав присутніх Почесний консул Болгарії в Україні Сергій Желєв, який зазначив, що не має більш вірного шляху для України ніж європейський. «Україна є важливим політичним і економічним партнером Болгарії. Така політика є результатом дружніх відносин, історичної культури та мови, та релігійної близькості між нашими народами», – підкреслив він.

Очільник області разом з гостями оглянув намети країн ЄС, де проходили презентації  блюд національної кухні та пам’яті сувеніри країн Європи. Гості свята мали можливість взяти участь у конкурсно-розважальних програмах для дорослих та дітей ,  придбати смаконилики та пам’ятні сувеніри.

 

Джерело: http://dn.gov.ua/sontse-yevropy-shodyt-na-donechchyni-pavlo-zhebrivskyj/