тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

ВАШ БУДИНОК – ЦЕ ВАША СПІЛЬНА ВЛАСНІСТЬ

Навесні 2015 р. був прийнято Закон України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирних будинках» (№ 417). Вперше за 25 років з моменту початку приватизації житла людям нарешті сказали, що вони стали власниками всіх конструктивних елементів будинку. Така норма існує у Цивільному кодексі з 2003 року,але на той час житловий фонд уже був не в кращому стані й ніхто не взяв на себе сміливість сказати людям: після приватизації ви стали власниками не лише своєї квартири, але і всього будинку. Власники квартир – співвласники спільного майна в багатоквартирному будинку повинні спільно ж і утримувати таке майно. Підкреслюємо, що цей обов’язок в однаковій мірі несуть і співвласники будинку, що об’єдналися в ОСББ, і ті, що уклали договори про утримання з управителями житловими будинками та прибудинковими територіями. Покращити стан будинку і прилеглої території можна створивши з мешканцями свого будинку об’єднання співвласників багатоквартирного будинку – ОСББ.

Для того, щоб вирішити, чи потрібне об’єднання співвласників у ВАШОМУ багатоквартирному будинку, спершу варто поставити собі кілька простих запитань. А саме:
– Чи влаштовує Вас стан вашого під’їзду?
– Чи подобаєтьсяВам, як утримуєтьсяВаше подвір’я?
– Чи правильно використовують гроші, які Ви платите ЖЕКу?
– Чи дбають самі мешканці про будинок?
Відповіді на ці запитання визначають ситуацію, в якій мешканці перебувають зараз. Для того щоб Ви змогли визначити майбутню ситуацію, до якої приведе створення ОСББ, і порівняти її з теперішньою, Ви маєте відповісти на такі запитання:
– Чи хочете Ви, щоб Ваш під’їзд був чистим?
– Чи хочете Ви бачите зі свого вікна затишне і доглянуте подвір’я?
– Хочете знати, на що йдуть Ваші гроші?
– Хочете самі вирішувати, що треба зробити у Вашому будинку і як?
– Хочете самостійно думати про те, на що витрачати кошти насамперед, а на що пізніше?
Безперечно, кожний із Вас скаже так, тоді не зволікайте шановні мешканці багатоквартирних будинків, а проявіть активність у створенні ОСББ. Адже, коли Ви створите таке об’єднання і станете членами ОСББ, самостійно керуватимете своїм будинком, самі наймете управителя, прибиральниць, сантехніків, працівників для ремонтних робіт. Якщо якість їхньої праці Вас не влаштовує, то запросите інших, компетентніших та сумлінніших. І, звичайно, як кожний добрий господар, перевірите, як виконано  роботу.
Для підтримки діяльності ОСББ  в місті діє  програма сприяння створенню та діяльності об’єднань  співвласників багатоквартирних будинків. Крім того, в місті  діють  програма з енергоефективності. Ці капіталовкладення дуже швидко окупляться шляхом економії.

Оформлення всіх документів для створення ОСББ БЕЗКОШТОВНЕ. Для мешканців будинків зберігаються всі пільги та субсидії.

Також, нагадуємо, що на офіційному сайті військово-цивільної адміністрації м. Торецьк створено розділ «ОСББ», де розміщена законодавча база щодо ефективного управління житловим фондом (зокрема створення ОСББ), покрокова інструкція створення ОСББ з прикладами, роз’ясненнями та формами документів, а також додаткову консультацію Ви можете отримати в Управлінні житлово-комунального господарства військово-цивільної адміністрації м. Торецьк за адресою: м. Торецьк, вул. Героїв праці, 3 (каб. 2, Тетяна).

Управління житлово-комунального господарства військово-цивільної адміністрації м. Торецьк