тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

Освіту – кожному! Фонд «Відкрита політика» спільно з Донецькою ОДА презентували нову соціальну рекламу

Як отримати атестат чи свідоцтво державного зразка, вступити до українських вишів чи ПТНЗ, або ж навчатись дистанційно? Про можливості для школярів і вступників зі сходу України 30 березня у Краматорську під час прес-конференції розповіли заступник голови Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Ігор Стокоз та виконавчий директор ГО «Фонд «Відкрита політика» Ірина Жданова.

Учасники заходу озвучили найважливіші дати вступної кампанії. Так, у 2018 році впродовж чотирьох місяців – з 4 червня по 28 вересня (вступні іспити триватимуть до 26 вересня) – абітурієнти з тимчасово непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей, «лінії розмежування» можуть вступати до вишів України (у т. ч. ПТНЗ) за спрощеною процедурою – без ЗНО, паспорта та атестату.
 
Спрощена процедура
Вступники зі сходу України мають право скористатися спрощеною процедурою вступу. Без ЗНО, паспорта, атестату вони можуть вступити до вишів або професійно-технічних навчальних закладів (ПТНЗ) через Освітні Центри (ОЦ) «Донбас-Україна» та отримати свідоцтво (9 кл.), атестат (11 кл.) державного зразка. Причому, щоб вступити на бюджет, необхідно подати документи до 20 липня, усі вступні іспити завершуються 26 липня.
Повну інформацію про ОЦ із зазначенням адреси, контактних даних відповідальних осіб, спеціальностей можна знайти на офіційному сайті МОН та сайті Доступна освіта – dostupnaosvita.com.ua.
За спрощеною процедурою можна вступити й у технікуми та коледжі, які входять до ОЦ. Щоб вступити на бюджет, необхідно скласти іспити до:
– на базі 9 кл. – до 22 липня;
– на базі 11 кл. – до 7 серпня.
За словами Ірини Жданової, спрощена процедура діє і при вступі до ПТНЗ. Туди на бюджет можна вступати і у жовтні, але потрібно враховувати те, що ОЦ працюватимуть до 28 вересня.
Під час прес-конференції був продемонстрований анімаційний ролик «Державні гарантії рівного доступу до освіти» та покрокова інструкція «4 кроки до здобуття середньої освіти в Україні». Також Ірина Жданова презентувала нову соціальну рекламу (постери і листівки) по вступній кампанії 2018 року.
Нові інформаційні матеріали, щодо можливостей вступників з НПУТ, «лінії зіткнення» здобути освіту у 2018 році: https://drive.google.com/drive/u/0/folders/18rW9eAFdfZO1DZP7mrx-QQr-rmDUW0Bu
Посилання на інші актуальні інформаційні продукти ГО “Фонд “Відкрита політика” — https://drive.google.com/drive/u/0/folders/1r6Z3hEZ2DNkfmol–ayUjLsc8us74m4Y
 
У «Фонді «Відкрита політика» продовжує працювати сайт «Доступна освіта» (dostupnaosvita.com.ua) з безкоштовними відеоуроками з української мови і літератури, історії України, математики, інших предметів для підготовки до ЗНО/ДПА, актуальною інформацією з питань освіти для жителів сходу України і Криму (покрокові інструкції, новини, контакти МОН, ін.). БЕЗ реєстрації!
За роз’ясненнями, як саме здобути українську освіту жителям сходу України та Криму, можна звертатися за телефонами «гарячої лінії» «Фонду «Відкрита політика» у робочі дні з 9:00 до 13:00 і з 14:00 до 18:00.
0 800 504 425 – БЕЗКОШТОВНО!
Мобільні номери: +38 068-951-25-13; +38 050-550-54-11
Viber/Telegram/WhatsApp/Skype: DostupnaOsvitaUA
Більше інформації на сайті Фонду «Відкрита політика» за посиланням: http://openpolicy.org.ua/news/194/
 
vstup 2018