тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

Тижневий інформаційний дайджест подій міста Торецьк 14.04.2018

 

#Освіта

Учні закладу загальної середньої освіти № 3 під керівництвом учителів англійської мови Олени Попової та Вікторії Ілларіонової взяли участь у п’ятнадцятому Польському міжнародному фестивалі «Калейдоскоп талантів», який проходив у Польші, місто Паляниця-здруй. Команда школи із театральною композицією посіла друге місце. Ониксимова Марія виступала із сольним номером східного танцю та посіла перше місце. Вітаємо учасників фестивалю, бажаємо творчих успіхів та подальших перемог!

Наприкінці березня Шуляченко Ілля, учень закладу загальної середньої освіти № 9, взяв участь у роботі Школи громадянської і волонтерської участі та патріотичного виховання «Агенти змін». За результатами відбору до Школи «Агенти змін-2018» було обрано 27 старшокласників з усієї України. Із 70 заявок від учнів Донецької області відібрали 9, серед них – Шуляченко Ілля. Результатом навчання у Школі, яке передбачає 4 етапи, стане реалізований у рідному місті соціальний, культурно-мистецький проект.

11 квітня з нагоди Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських таборів в закладах освіти та культури міста пройшла низка заходів. Години пам’яті, лекції, відео уроки, тематичні виставки – неповний список заходів, що провели з метою гідного вшанування пам’яті загиблих.

12 квітня 2018 року в Торецькому професійному ліцеї відбувся День відкритих дверей – щорічний захід, мета якого – залучити майбутніх випускників шкіл міста до ліцею, відповісти на всі їх питання відносно умов вступу та напрямків навчання тощо.

#Культура_і_спорт

30 березня – 01 квітня в місті Таллінн проходив міжнародний турнір з боротьби серед школярів, кадетів та юніорів. Донецьку область на змаганнях представляли Тетяна Профатілова та Аїда Керімова (вихованки тренерів Олега Нікіфорова та Григорія Шепелєва).
У своїй ваговій категорії серед дівчат 2001-2004 років народження Тетяна Профатілова здобула «золото», Аїда Керімова – «бронзу». Вітаємо дівчат та їх тренерів з перемогою та новими досягненнями на міжнародній спортивній арені.

2-4 квітня у Торецькому професійному ліцеї проведений Тиждень фізичної культури. Учні змагались із загальної фізичної підготовки, з шашок та шахів, настільного тенісу, баскетболу.

6 квітня в спортивній залі закладу загальної середньої освіти №3 «Спеціалізована школа з поглибленим вивченням англійської мови» до Міжнародного дня спорту відбувся турнір з баскетболу, присвячений Іщенко Валентину Івановичу – вчителю фізичної культури школи №3.

11 квітня в бібліотеці-філії № 1 відбулись заходи до Всеукраїнського тижня дитячого читання. Проведені ігрова програма «Ура! Канікули!», акція «Поспішаймо до книжок на допомогу», майстер-клас «Весняні фантазії», бібліокафе «В меню: казки», калейдоскоп корисних порад «Культура здоровʼя».

11-12 квітня в Центрі дитячої та юнацької творчості відбувся Міський етап Всеукраїнського фестивалю дитячої художньої творчості «Єдина родина». 165 учасників із закладів загальної середньої освіти міста змагалися у таких номінаціях: «Вокал», «Літературна творчість», «Образотворче, декоративно-ужиткове та прикладне мистецтво».

На цьому тижні Лігою Майбутніх Поліцейських міста Торецьк проведений великодній квест. Точки квесту були розташовані на території парку, всього було 4 станції: «Творча майстерня», «Ерудит-надія України», «Спортивна школа», «Великодня подорож світом». Хлопчики та дівчатка увійшли до складу двох команд «Енотики» та «Непереможні». Окрім спритності та кмітливості учасникам квесту потрібна була й ерудиція. Діти відповідали на запитання про Великдень та вгадували традиції різних країн у це свято.

11 квітня з нагоди Міжнародного дня ромів в актовій залі Торецького музичного коледжу за ініціативою ГО «Сумнакуно петало» відбувся святковий концерт. За даними Всеукраїнського перепису 2001 року чисельність ромської спільноти в Україні становить 47,6 тис. осіб, в Торецьку – 222 особи.

#Громадянське_суспільство

10 квітня у Новгородській селищній раді провів прийом населення керівник військово-цивільної адміністрації міста Торецьк Ярослав Руденко. На прийомі надійшли звернення з питань роботи станції швидкої медичної допомоги в селищі, ремонт доріг, перевезення пасажирів, насадження молодих дерев.

10 квітня відбувся захід руху «Сильні громади», на якому презентовані варіанти положень щодо роботи громадян у напрямку реалізації права участі громади в прийнятті рішень місцевою владою.

12 квітня в залі засідань Торецького міського центру зайнятості відбувся «круглий стіл» на тему «Соціальний захист малозабезпечених та нужденних громадян м. Торецьк». У заході прийняли участь представники, влади, державних установ та закладів, громадських організації, переселенців, ЗМІ, малозабезпечені та активні мешканці міста Торецьк. Засідання круглого столу було проведено Міською громадською організацією “Екологія та соціальний захист” спільно з Громадською організацією «Втілення» з м. Бориспіль Київської області в рамках Програми національних обмінів за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США)”, реалізує проект “Від серця Київщини до серця Донеччини”.

13 квітня з нагоди річниці оголошення про початок відсічі збройної агресії Російської Федерації та подолання її наслідків із залученням Збройних сил України керівництво міста Торецьк спільно з військовослужбовцями 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила, військовою комендатурою, волонтерами міста, представниками громадських об’єднань та мешканцями міста зібрались біля пам’ятного знака, присвяченого захисникам України, полеглим за визволення міста Торецьк, щоб вшанувати пам’ять загиблих.

#Соціальна_сфера

12 квітня в Центральній міській лікарні відбулося практичне заняття по виконанню заходів з протипожежної безпеки сумісно з працівниками Державної пожежно-рятувальної частини. Відпрацьовані питання евакуації хворих та майна, гасіння пожежі, дії мед. працівників в умовах пожежі.

Протягом тижня у Торецьку народилось 9 малюків, зареєстровано 6 шлюбів.