тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

АНОНС НА 30.03.18: Освітні можливості для жителів сходу України: вступна кампанія-2018 та дистанційне навчання

Вступна кампанія-2018 для абітурієнтів зі сходу України: основні дати

30 березня об 09.30 за адресою м. Краматорськ, вул. Олекси Тихого, 6, 3 поверх, зала засідань відбудеться прес-конференція, присвячена механізму здобуття середньої, професійно-технічної або вищої освіти та отримання документів державного зразка дітьми та молоддю зі сходу України в 2018 році.

Учасники: Ігор СТОКОЗ, заступник голови Донецької обласної військово-цивільної адміністрації, Ірина ЖДАНОВА, виконавчий директор ГО «Фонд «Відкрита політика».

На заході будуть озвучені умови вступу до вищих та професійно-технічних навчальних закладів за спрощеною та звичайною процедурами. А також механізм прикріплення на дистанційну форму навчання/екстернат (4 кроки до здобуття середньої освіти в Україні).

Спрощена процедура

На прес-конференції будуть анонсовані нові дати роботи Освітніх Центрів (ОЦ) «Донбас-Україна», через які абітурієнти зі сходу України за спрощеною процедурою без ЗНО, паспорта, атестата можуть вступити до вишів або ПТНЗ та отримати свідоцтво (9 кл.), атестат (11 кл.) державного зразка.

У 2018 році ОЦ «Донбас-Україна» будуть працювати з 4 червня по 28 вересня. Внесення змін до переліку ОЦ не передбачається. Повна інформація про ОЦ із зазначенням адреси, контактних даних відповідальних осіб, спеціальностей є на офіційному сайті МОН та сайті Доступна освіта –dostupnaosvita.com.ua. Як і у минулому році, ОЦ «Донбас-Україна» працюватимуть на базі 36 вищих навчальних закладів (у т. ч. їх структурних підрозділів – коледжів, ПТНЗ), 18 переміщених і 18 в Донецькій і Луганській обл. (у містах: в Києві, Бахмуті, Вінниці, Дніпрі, Дружківці, Краматорську, Красногорівці, Кремінній, Кривому Розі, Костянтинівці, Покровську, Лимані, Лисичанську, Маріуполі, Рубіжному, Сєвєродонецьку, Старобільську, Сумах, Слов’янську, Торецьку, Харкові).

Звичайна процедура

За звичайною процедурою абітурієнти зі сходу можуть вступити в будь-який університет України або в будь-який навчальний заклад світу. Для цього потрібно вчитися дистанційно або на екстернаті в школі на підконтрольній території і скласти ЗНО.

Абітурієнти зі сходу України можуть здавати ЗНО як в основну сесію (реєстрація вже закінчилася), так і в додаткову (реєстрація буде проходити з 3 по 21 травня).

Спочатку необхідно звернутися в одну зі шкіл на підконтрольній території і вчитися в одному з цих навчальних закладів дистанційно або на екстернаті. І отримати документ про освіту державного зразка: свідоцтво або атестат.

Щоб стати студентом будь-якого вищого навчального закладу України, далі потрібно скласти ЗНО. Для цього необхідно з 3 до 21 травня зареєструватися на додаткову сесію ЗНО. Вона пройде з 2 по 11 липня. Важливим моментом є те, що абітурієнти з Криму і непідконтрольних Уряду територій Донецької і Луганської областей можуть подати пакет документів для реєстрації на ЗНО в електронному вигляді, відзначають в Українському центрі оцінювання якості освіти.

Також на прес-конференції буде презентовано нову соціальну рекламу з телефонами «гарячої лінії» з питань освіти для жителів сходу України, Криму, покрокову інструкцію «4 кроки до здобуття середньої освіти в  Україні» та відеоролик «Державні гарантії рівного доступу до освіти» (створено Фондом “Відкрита політика” за підтримки ЮНІСЕФ).

0 800 504 425 – БЕЗКОШТОВНО!

Мобільні номери: +38 068-951-25-13+38 050-550-54-11

Viber/Telegram/WhatsApp/Skype: Dostupna Osvita UA

Краматорськ 0 800 50 45 22 – БЕЗКОШТОВНО!         

+38 066 113 93 75, +38 097 904 71 91

Skype: Dostupna Osvita Kramatorsk

«Гаряча лінія» працює у робочі дні з 9:00 до 13:00 і з 14:00 до 18:00.

На сьогоднішній день у Фонді «Відкрита політика» продовжує працювати сайт «Доступна освіта» (dostupnaosvita.com.ua) з відеоуроками з української мови і літератури, історії України, математики, інших предметів для підготовки до ЗНО/ДПА, відеоуроками по STEM/STrEAM-курсу і актуальною інформацією з питань освіти для жителів сходу України і Криму (покрокові інструкції, новини, контакти МОН, ін.).

 

Джерело: http://dn.gov.ua/osvitni-mozhlyvosti-dlya-zhyteliv-shodu-ukrayiny-vstupna-kampaniya-2018-ta-dystantsijne-navchannya-2/