тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

«Турбота про дітей – обов’язок держави», – Павло Жебрівський

Під час звітної прес-конференції голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський заявив, що протягом 2017 року одним з пріоритетних напрямків роботи обласної влади було формування мережі опорних шкіл. Так, минулого року було відкрито сім навчальних закладів у містах Покровськ, Часів Яр, Дружківка, Волноваха, Билбасівка та у двох селах – Гришиному та Іллінівці.

«Опорні школи Донеччини мають новітнє обладнання, предметні мультимедійні кабінети фізики, хімії, біології та інформатики, лінгафонні кабінети, сучасні спортивні зали, тренажери та спортивні майданчики. Усі опорні заклади доступні для дітей з особливими потребами. Безумовно, в сфері освіти мають працювати професіонали європейського рівня. Саме тому 77, освітян Донеччини в рамках обміну досвідом, відвідали місто Львів та країни ЄС – Литву, Чехію та Польщу», – заявив Павло Жебрівський.

Очільник області підкреслив, що у сфері освіти основна увага приділяється дітям з тимчасово окупованих територій. Так, протягом 2017 року створено 5 закладів освіти з дистанційною формою навчання, здійснювали свою діяльність 16 центрів «Донбас-Україна», завдяки яким вдалось інтегрувати учнів з тимчасово окупованих  територій: 2 309 дітей здобули середню освіту, а 553 зараховано до вищих навчальних закладів.

Павло Жебрівський зазначив, що впродовж 2017 року було відкрито 80 інноваційних центрів розвитку для дітей та молоді – це найбільших показник по Україні. Також за кошти обласного бюджету було відкрито 115 дитячих майданчиків, ще 151 відремонтовано.

Одним із ключових напрямків молодіжної політики області є патріотичне виховання. Так, на території Донеччини вперше було проведено патріотичну всеукраїнську акцію «Донеччина зустрічає своїх захисників», у якій взяло участь понад 1000 осіб, серед них 150 учасників АТО з 6-ти регіонів України. Також вперше в області відбувся патріотичний вишкіл – «Теренова гра». Очільник області зазначив, що минулого року сотні тисяч дітей взяли участь у тренінгах, семінарах та заняттях з патріотичного виховання.

«Я вважаю, що турбота про дітей-сиріт – обов’язок держави. Тому протягом 2017 року Донецькою ОДА разом з муніципалітетами було придбано 185 одиниць житла – це найкращий показник в Україні. Я особисто контролюю майбутні умови проживання дітей у цих оселях, адже мало просто придбати стіни, треба створити комфортні умови для життя», – заявив Павло Жебрівський.

Очільник області також підкреслив, що минулого року було придбано 6 житлових будинків, на базі яких у 2018 році будуть створені будинки сімейного типу. Павло Жебрівський зазначив, що 637 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування забезпечено сімейними формами влаштування.

 

Джерело: http://dn.gov.ua/turbota-pro-ditej-obov-yazok-derzhavy-pavlo-zhebrivskyj/