тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

АНОНС НА 07.02.18: У Слов’янську відкриється притулок для жінок, які постраждали від насильства

7 лютого 2018 року у Слов‘янську відкриється притулок для жінок – центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від насильства або жорстокого поводження.

Заклад стане безпечним місцем, де жінки, які зазнали домашнього, сексуального або ґендерно-обумовленого насильства, зможуть перебувати певний час та отримати необхідну психологічну, соціальну та правову підтримку для відновлення власних внутрішніх ресурсів та прийняття рішень щодо подальшого життя.

Прес-конференція з нагоди відкриття центру  відбудеться 7 лютого о 17:50 у конференц-залі  Донецької обласної адміністрації (м. Краматорськ, вул. Олекси Тихого, 6). Акредитація представників ЗМІ обов’язкова за посиланням до 6 лютого 17:00.   

У прес-конференції візьмуть участь:

  • Павло Жебрівський, голова Донецької облдержадміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації;
  • Беренд де Гроот, керівник Програм співробітництва Представництва Європейського Союзу в Україні;
  • Янтомас Хімстра, директор Програми розвитку ООН в Україні;
  • Каспар Пік, представник Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні;
  • Віктор Воропаєв, заступник міського голови Слов’янської міської ради
  • Юрій Балаболка, директор Донецького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;
  • Марина Глущенко, виконавчий директор ГО «Ліга соціальних працівників».

Відкриття такого центру розширяє можливості як для постраждалих від насильства, так і для органів та служб (соціальних, правоохоронних, правових), які мають реагувати на випадки насильства проти жінок.

У світлі нещодавно прийнятого закону «Про запобігання та протидію домашньому насильству», який передбачає створення достатньої кількості притулків для жертв домашнього насильства, відкриття такого центру у Донецькій області має важливе значення і може стати початком створення цілої мережі таких закладів.

За міжнародними стандартами, одне місце у притулку має припадати на 7 500 – 10 000 осіб населення. За статистикою, більше 20% осіб, які пережили насильство потребують тимчасового притулку та соціально-психологічної допомоги.

З метою створення центру було здійснено капітальний ремонт та обладнання приміщення площею 150 м2 за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках Програми відновлення та розбудови миру ПРООН. Загальна вартість ремонтних робіт складає 1 105 624,00 тис. грн: 250 000, 00 грн – міський бюджет та 855 624,00 грн – фінансова підтримка ПРООН / ЄС.

Подальша робота центру упродовж року підтримуватиметься Фондом ООН у галузі народонаселення (ФН ООН) за фінансової підтримки уряду Великої Британії. Загальна сума виділених коштів складає близько 1 550 080, 00 тис. грн. Робота здійснюватиметься у тісній співпраці з міською та обласною владою, Донецьким обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а також неурядовими партнерами, зокрема ГО «Ліга соціальних працівників».

Довідкова інформація:

ПРООН: Yuliia.Samus@undp.org, +38 097 13 914 75

ФН ООН: kovalevych@unfpa.org, +38 095 34 69 136

 

Джерело: http://dn.gov.ua/u-slov-yansku-vidkryyetsya-prytulok-dlya-zhinok-yaki-postrazhdaly-vid-nasylstva/