тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

У Бахмуті відзначили День Соборності України

Майже  100  років тому, 22 січня 1919 року, сталася важлива подія в житті українського народу – проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Вперше за багато століть об’єдналися  дві частини єдиної Української держави. Саме тоді наш український народ об’єднався, щоб разом у вільній країні відродити власну  історію, рідну мову, багату духовну культуру та разом збудувати політично та економічно сильну державу.

22 січня 2018 року, в День Соборності України в Бахмуті на набережній ріки Бахмутка пройшла обласна патріотична акція «Україна – єдина».

У акції взяли участь представники Донецької обласної державної адміністрації, Бахмутської міської ради, учнівська та студентська молодь, військовослужбовці, представники установ, громадських і політичних організацій, жителі та гості міста.

Більш ніж 1000 учасників акції вишукувались вздовж набережної та створили із державних прапорів символічний ланцюг єднання, який простягнувся більш ніж на 800 метрів, продемонструвавши своє бажання вільно жити на Українській землі, на знак єдності Українського народу та з нагоди святкування Дня Соборності нашої країни.

Очільник області Павло Жебрівський та Бахмутський міський голова Олексій Рева також взяли участь у акції та привітали присутніх зі святом.

«Майже 100 років назад Україна відновила свою незалежність. 99 років назад було підписано Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, коли об’єдналося дві частинки України. Сьогодні Україна проходить дуже важке випробування – частина Донецької та Луганської областей, Автономна Республіка Крим зараз окуповані російським агресором, і Акт Злуки – возз’єднання  нашої держави – є надважливим для мешканців Донеччини, тому що українські громадяни, які знаходяться на тимчасово окупованій території повинні бути в складі української держави і отримувати, все що може дати їм Україна», – наголосив Павло Жебрівський.

Також він зазначив, що відповідальність за, те щоб Україна знову стала соборною та повернула свої території лежить на кожному  з нас. «Ми маємо облаштувати своє життя тут, на цій території так, щоб і на тимчасово окупованій території розуміли, що там де Україна – там комфортне, класне та успішне життя», – підкреслив голова Донецької ОДА.

 

Джерело: http://dn.gov.ua/u-bahmuti-vidznachyly-den-sobornosti-ukrayiny/