тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

УВАГА! Африканська чума свиней

Африканська чума свиней – гостре вірусне захворювання, що характеризується лихоманкою, синюшністю шкіри, крововиливами у внутрішніх органах, атрофією і високою смертністю.  Ситуація щодо африканської чуми свиней (АЧС) на території Донецької обл. погіршується.

У природних умовах до африканської чуми свиней сприйнятливі домашні і дикі свині різного віку.

Природне зараження відбувається при контакті здорових тварин з хворимисвинями і вірусоносіями. Інфекція поширюється через корм, пасовища, транспортні засоби, забруднені виділеннями хворих тварин, м’ясо, м’ясопродукти, внутрішні органи, кров, сечу. Використання в корм незнешкоджених відходів їдалень, ресторанів, боєнь також сприяє поширенню інфекції. Комахи, хижі птахи і звірі, собаки можуть бути переносниками вірусу. Інкубаційний період 2-5 днів. Захворювання протікає блискавично або гостро і хронічно. У першому випадку тварини гинуть раптово, без характерних ознак; в другому у них підвищується температура тіла до 42,0 ° С, розвивається задишка, кашель, пропадає апетит, настає блювота, виникають паралічі, спостерігають пронос з кров’ю, посиніння шкіри на вухах і п’ятачку, тварина різко слабшає.

Лікування не розроблено. Профілактика, з огляду на високий ступінь небезпеки хвороби і здатності дуже швидко поширюватися, спрямована на сувору ізоляцію підозрілих на захворювання тварин.

Африканська чума передається не тільки при контакті здорових тварин з хворими, а й поширюється через корм, пасовища, транспорт. У зв’язку з тим, що лікування від африканської чуми немає, хворі тварини підлягають знищенню.

У місті проведено засідання міської надзвичайної протиепізоотичної комісії, затверджений план заходів, покликаний убезпечити свинарство міста.

Першочергове завдання – все свинарські господарства повинні бути переведені в режим роботи закритого типу, дотримуватися ветеринарно-санітарні норм, в разі хвороби свиней негайно звертатися до ветеринарних фахівців, не приховувати від них інформацію про стан свиней.

Необхідно дотримуватись заходів особистої безпеки і гігієни при догляді за сільськогосподарськими тваринами, купувати м’ясо можна тільки в місцях легальної торгівлі. Не слід купувати м’ясо і м’ясні вироби на стихійних ринках, у дворах, без документів, що засвідчують їх якість.

Торецке міське управління Держпродспоживслужби