тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

На Донеччині відбувся урочистий мітинг присвячений вшануванню учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

У Слов’янську відбувся урочистий мітинг присвячений вшануванню учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Участь у заході взяли представники громадськості, місцева влада та заступник голови облдержадміністрації Ігор Стокоз.

«Сьогодні ми вчергове зібралися для того, щоб згадати тих, хто ціною власного життя та здоров’я, власного майбутнього захистив світ від наймасштабнішою техногенної катастрофи. Масштаби цієї катастрофи були вражаючі, вони були співвідносні, а може сильніші від тих, які сталася в Хіросімі та Нагасакі. Внаслідок цієї катастрофи було зафіксовано аномальне підвищення фону радіації на півночі Скандинавії, у Фінляндії, Швеції, Норвегії, Данії. Можна тільки уявити, що могло би статися з людством, якби наші герої не зупинили це ціною власного життя», – звернувся до присутніх Ігор Стокоз.

Також він зазначив, що більшість тих громадян, які прийняли на себе перший удар, які стали на захист людства – їх на превеликий жаль вже немає в живих, ще більша кількість тих героїв, які рятуючи людство отримали страшні хвороби, деякі тільки сьогодні починають відчувати те, що заподіяла радіація.

«Тому ми маємо пам’ятати, що якби не їх подвиг та пожертва світ був би сьогодні зовсім інший. Дозвольте і від себе і від усього українського народу сказати вам велике дякую за те, що ви зробили», – наголосив заступник голови облдержадміністрації.

В ході урочистого мітингу також звернулись до ліквідаторів та присутніх на мітингу представники громадських організацій, представники міської влади. Також вшанували пам’ять ліквідаторів, які віддали своє життя за майбутнє людства покладанням квітів до пам’ятника «Чорнобильської Слави».