тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

Міжнародний Комітет Червоного Хреста допоможе відновлювати зруйноване житло на Донеччині

Ремонт пошкодженого в результаті бойових дій приватного житла та газопостачання прифронтової зони – такі питання сьогодні обговорив  очільник області Павло Жебрівський з представниками Міжнародного Комітету Червоного Хреста Даніель Хеннон-Бьорт та Крістофом Гравендом.

Павло Жебрівський подякував за співпрацю по Авдіївці: саме завдяки будівельним матеріалам, наданим Червоним Хрестом,  спільно з бригадами ДСНС вдалось відремонтувати вже понад сотню приватних помешкань. Представники організації запевнили, що така допомога надаватиметься і надалі.

Обіцяв підтримку Червоний Хрест і в питаннях забезпечення населення, що мешкає на лінії розмежування, паливними брикетами для обігріву приміщень, або грошової допомоги для придбання палива.

Обговорили також проблему перебитих російськими наймитами газогонів – на Авдіївку та Ясинуватський район, Мар’їнку й Красногорівку, селище Пікузи.
По кожному з них – окреме рішення. До Авдіївки та селищ Ясинуватського району прокладаємо газогін з контрольованої території.

«По Мар’їнці й Красногорівці хотіли б запустити існуючий, відновлений спільно з тим-таки Червоним Хрестом газогін, але проросійські бандити не дають нам проінсталювати й запустити ГРС, тому вже думаємо про альтернативу – підведення газу з Курахового (по альтернативному проекту ПКД вже є, але роботи раніше весни наступного року розпочати не зможемо). Тож по Мар’їнці та Красногорівці сподіваємося на допомогу ОБСЄ та Червоного Хреста в питаннях тиску на російську сторону, щоб та забезпечила повний режим тиші та надала можливість запустити вже існуючу мережу», – повідомив Павло Жебрівський.

Також він розповів про ситуацію по окупованому селищу Пікузи (колишнє Комінтернове, куди раніше постачала паливо приватна компанія «Маріупольгаз»). «Там кілька проблем: перебитий газогін та накопичені борги. Проросійські бандити буквально тримають людей у заручниках: не дають відновити пошкоджену трубу й не пускають представників «Маріупольгазу», щоб вони приймали плату за спожитий газ (хоча у сусідньому Павлополі, який живиться з окупованого Новоазовська, це питання вирішене – люди за газ тій стороні платять). Просимо міжнародні організації – ОБСЄ та Червоний Хрест – вплинути на російську сторону та допомогти вирішити ці питання», – звернувся очільник області до представників організації.

Павло Жебрівський подякував представникам Міжнародного Комітету Червоного Хреста за плідну співпрацю й дієву допомогу населенню. Представники делегації запевнили, що усі програми підтримки будуть продовжені і у наступному році.

 

Джерело: http://dn.gov.ua/mizhnarodnyj-komitet-chervonogo-hresta-dopomozhe-vidnovlyuvaty-zrujnovane-zhytlo-na-donechchyni/