тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

КАДАСТРОВИЙ НОМЕР ТА ПЛОЩА ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ ПРИ ВІДЧУЖЕННІ НЕРУХОМОГО МАЙНА

Нагадуємо мешканцям міста Торецьк, які мають намір продати чи купувати нерухоме майно у вигляді жилого будинку, нежитлового приміщення, споруди, про те, що продовжують діяти норми законодавства про необхідність вказування у договорі відчуження нерухомого майна кадастрового номеру та площі земельної ділянки. Ці вимоги регламентуються статтею 120 Земельного кодексу України та статтею 377 Цивільного кодексу України.

Щодо неоформлених (неприватизованих) земельних ділянок, на яких розміщені житлові будинки і власники яких бажають їх продати або іншим чином відчужити, необхідно керуватися Законом України «Про Державний земельний кадастр». Цим Законом, зокрема, встановлено, що у разі, якщо на земельній ділянці, право власності (користування) на яку не зареєстровано, розміщений житловий будинок, право власності на який зареєстровано, кадастровий номер на таку земельну ділянку присвоюється за заявою власників такого будинку на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). Для присвоєння земельній ділянці кадастрового номера забороняється вимагати інші документи. Такий кадастровий номер є чинним з моменту його присвоєння.

Отже, власник житлового будинку має право звернутися до землевпорядної організації і замовити технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), на якій розміщений його будинок, для присвоєння кадастрового номера. Після цього може бути посвідчений договір про відчуження житлового будинку, нежитлового приміщення або споруди.

При намаганні порушити порядок відчуження будинку (будівлі, споруди), не вказавши в договорі кадастрового номера земельної ділянки, для сторін договіру, настають наслідки, передбачені законом, а саме: такий договір, виходячи з ч. 1 ст. 638 Цивільного кодексу України, не може вважатися укладеним, оскільки в ньому відсутня одна з істотних умов, названих в якості такої законом.

Тому, будьте уважні та за більш детальною інформацією можливо звернутись у приміщення Торецької державної нотаріальной контори за адресою: Донецька область, м. Торецьк, вулиця Центральна, 1-а.

Державний нотаріус Торецької державної нотаріальної контори                     О.В. Саданов