https://www.traditionrolex.com/14
тризуб
Торецька міська військова адміністрація
Бахмутського району Донецької області

Сергій Савчук: Разом з данськими партнерами будемо працювати над збільшенням виробництва тепла з відновлюваних джерел в Україні

Дослідити шляхи збільшення частки відновлюваних джерел енергії в системі теплопостачання України – мета нового проекту, який буде реалізовано в рамках двосторонньої співпраці України та Данії. План його реалізації обговорив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук разом з Георгієм Гелетухою – головою Біоенергетичної асоціації України та Клаусом Фафнером – керівником проекту данської компанії «Rambøll Denmark», яка має понад 70-річний досвід роботи в енергетиці та реалізує низку проектів в 14 містах України.

Зокрема, компанія «Rambøll Denmark» опрацює механізми стимулювання сфери виробництва тепла з «чистих» джерел в Україні, а також можливості створення ринку біомаси.

Серед пріоритетних завдань проекту – розробити фінансові моделі будівництва ТЕЦ на біомасі потужністю 5-20 МВт електричної та 10-60 МВт теплової енергії із адаптацією до конкретних населених пунктів.

«Важливо створити гнучку фінансову модель біоТЕЦ, яка може бути застосована для конкретного українського міста, враховуючи законодавче підґрунтя, переваги та можливі перешкоди. Такий проект має бути рентабельним та із невеликим строком окупності. У разі успішності проекту його можна буде мультиплікувати та адаптувати до реалій інших міст України», – наголосив С.Савчук.

Представники компанії відзначили, що мають досвід роботи у розробці ТЕО для проектів з відновлюваної теплоенергетики. Вони також підтвердили, що для фінансових інституцій важливо мати справу з конкретним проектом, щоб вирішити питання інвестування.

Як пояснив Голова Агентства, ще одне важливе питання, що потребує опрацювання – це виробництво енергії з відходів. В Україні для цього значний потенціал. Проекти у цій сфері допоможуть вирішити проблему утилізації відходів та водночас питання енергозабезпечення.

«Ми плануємо застосувати досвід Данії у сфері виробництва енергії з відходів. Потрібно дослідити можливості реалізації проектів, у тому числі на засадах державно-приватного партнерства. Агентство, у свою чергу, готове виступити ініціатором змін та стимулювати владу на місцях до активних дій, щоб разом працювати на результат», – прокоментував  С.Савчук.

В рамках співпраці данські партнери також розроблятимуть для України рекомендації щодо політики стимулювання використання біомаси для виробництва теплової та електричної енергії. Ще одним результатом двосторонньої співпраці стане сценарій розвитку біоенергетики в Україні до 2035 року із урахуванням технічних можливостей та стану економіки.

Довідково:

Зазначений проект запроваджується за підтримки Українського-данського енергетичного центру та у співпраці з Данським енергетичним агентством.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

01 DSC 0980

02 DSC 0951

03 DSC 0942