Виставка “Олекса Тихий – символ українського Донбасу”

В кінці червня до центральної бібліотеки ЦБС м. Торецька приїхала пересувна фотодокументальна виставка «Олекса Тихий – символ українського Донбасу», яка створена Донецьким обласним краєзнавчим музеєм до 90-річчя від дня народження мовознавця, політв’язня, педагога, члена Української гельсінської групи, Олексія Івановича Тихого.
Відвідувачі заходу почули не тільки біографічні дані, а й побачили Олексу як талановитого публіциста, послідовного правозахисника, чудову людину, все життя якої було подвигом служіння людям. Ще в юнацтві Олекса склав для себе життєві правила «Для чого я живу», і саме вони стали сенсом всього життя, його життєвими орієнтирами: «Я – для того, щоб жив мій народ, щоб підносилась його культура, щоб голос мого народу достойно вів свою партію в багатоголосому хорі світової культури. Я – для того, щоб мої земляки-донбасівці давали не лише вугілля, сталь, прокат, машини, пшеницю, молоко та яйця. Для того, щоб моя Донеччина давала не тільки уболівальників футболу, учених-безбатченків, російськомовних інженерів, агрономів, лікарів, учителів, а й українських спеціалістів-патріотів, українських письменників, українських композиторів та акторів». Залишене ним критичне слово не втрачає свого значення й досі: пекучі проблеми національного відродження залишаються злободенними і сьогодні.
І саме ця виставка довела, що Тихого Олексу не забули, бо він жив і загинув заради того, щоб ми жили вільно, мали свою історію, могли пишатись рідною мовою. Життя нашого земляка стане прикладом для наслідування.
