тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

Павло Жебрівський взяв участь у нараді щодо підготовки до опалювального сезону

Голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський взяв участь у селекторній нараді, яку провів Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман з приводу підготовки до опалювального сезону. 
Павло Жебрівський заявив, що 25 відсотків з 2,6 мільярдів гривень, наданих області, виділено на житлово-комунальне господарство. Найбільша кількість грошей спрямована на енергоефективність, заміну теплотрас, модернізацію котелень.

«На Донеччині є проблеми з встановленням лічильників. Тому містам доведені план-графіки виходу на 100% забезпечення приладами обліку. Зараз виділяємо з обласного бюджету кошти для «Теплокомуненерго» на підвищення енергоефективності, в тому числі компанія має забезпечувати абонентів лічильниками. Аналогічно, вимірювальні прибори будуть закупати міста та райони області. Сьогодні по області розрахунки населення за послуги ЖКГ знаходяться на рівні 111 відсотків, коли надійдуть проплати за субсидіями та пільгами за вживаний населенням газ від держави, вийдемо на рівень 143 відсотка, за електроенергію – понад 100 відсотків», – зазначив Павло Жебрівський. 
Очільник області зауважив, що ключовою проблемою, у якій обласній владі  потрібна підтримка Уряду, – борги, які накопичились на неконтрольованих територіях: із 5,6 млрд гривень боргу за електроенергію – 3,9 млрд заборгувала неконтрольована Україною територія і без втручання Уряду обласна влада не зможе вирішити це питання. Крім того, гостро стоїть проблема блокування рахунків комунальних підприємств за старі борги. Нині рахунки «Води Донбасу» та «Комуненерго» заблоковані саме по пеням та штрафам. Володимир Гройсман та профільні міністри надали пояснення з цих питань.

Під час наради також було розглянуто питання забезпечення водою деяких районів Донеччини. Прем’єр – міністр Володимир Гройсман та міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко відзначили роботу області та ДСНС у тому, що вони швидко та ефективно відреагували на відключення Донецької фільтрувальної станції та забезпечили підвезення питної та технічної води для понад 380 тисяч мешканців області. Павло Жебрівський також підкреслив важливість визначення альтернативних водогонів та диверсифікації водопостачання.

Департамент інформаційної та внутрішньої політики
Донецької облдержадміністрації