тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

У Краматорську провели виїзне засідання Комітету з питань свободи слова

На Донеччині вдруге провели виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики. Основною темою засідання стало посилення інформаційної безпеки Донеччини та протидія технічним засобам пропаганди агресора.

«Рік тому ми отримали від Комітету та Міністтерства інформаційної політики певні завдання, які успішно виконуємо. Обласна адміністрація поєднувала зусилля з військовими для того, щоб «забити» сигнал з окупованої території, проте зараз ми прийшли до більш чіткої та ефективної концепції розвитку інформаційної безпеки. Обласній владі ще є над чим працювати, але дуже приємно усвідомлювати та відчувати реальну підтримку, яку ми отримуємо від народних депутатів», – зазначив на початку засідання голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський.

Член Комісії Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики Юрій Павленко зазначив, що за останній рік Донецькою облдержадміністрацією проведена велика робота з втілення програми протидії інфомаційній агресії.

«Рік тому ми шукали проблеми на Донбасі, а цього року ми шукаємо вирішення цих проблем. На мою думку, є три основні проблеми: нам необхідно працювати щодо посилення сигналу українських мовників і центральна влада має допомогти добудувати всю необхідну інфраструктуру. А саме – 200-метрову вежу в Покровську. Ще одна проблема – блокування ворожого сигналу. Третя – це контент, тому що людям хочеться чути більше про їхні проблеми і про те, як вони мають бути вирішені», – підкреслив Юрій Павленко.

Він зауважив, що мешканці Донеччини, особливо ті, хто проживає поблизу лінії розмежування, мають свої специфічні проблеми. Їх розуміють місцеві журналісти та саме вони можуть донести правдиву інформацію як до мешканців тих територій, так і для всієї України. Тому влада має підтримувати ЗМІ та сприяти їх якісній роботі.

«Ми однозначно будемо сприяти реалізації проекту з перешкоджання проникненню до України заборонених засобів масової інформації Росії та так званих «ЛНР-ДНР». Це було нашим основним завданням. Сподіваюсь, всі відповідальні органи візьмуть на себе всі необхідні функції для того, щоб проект був втілений. Якщо ми не зупинимо масоване проникнення російської пропаганди, на яку витрачаються мільярди доларів та яка виробляється лише з метою інформаційної аргесії проти України, то покнурувати нашими звичнии ЗМІ буде достатньо складно», – заявила голова Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторі Сюмар.

Вона підкреслила, що у процесі протидії пропаганді надважливе значення мають технічні засоби та зазначила, що Україна має у цьому питанні значну матеріальну підтримку з боку європейських та американських партнерів.  

Член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський заявив, що телевежі, які зараз будуються та плануються будуватись найближчим часом не покриють мовленням окуповані території, проте повністю приберуть усі прогалини у телерадіомовленні на території, контрольованій Україною.

Сергій Костинський зазначив, що за останній рік значно покращилась якість покриття Донеччини українськими мовниками. За його словами, це результат плідної роботи концерну РРТ, Міністерства інформаційної політики, Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики, Донецької облдержадміністрації.

«Хочу зазначити, що вежа на горі Карачун, про яку було стільки чуток, не мала донести українське мовлення до Донецька. Вона вирішує питання «білих плям» у нашому мовленні. Таку ж функцію нестимуть і вежі у інших містах області. Захистити населені пункти на лінії розмежування та у сірій зоні від інформаційної агресії допоможуть фідери малої потужності, які будуть забезпечувати попит цих населених пунктів», – заявив Сергій Костинський.

Він підкреслив, що нові вежі, що будуть розташовані у Покровську, Гірнику та Луганській області будуть модульними – за потреби їх можна буде швидко розібрати та змонтувати в іншому місці.

Також Сергій Костинський наголосив, що у місті Часів Яр вже працює потужний середньохвильовий радіопередавач, який транслює український мовників на всю територію Донецької і Луганської областей, а також частково на Харківську, Дніпропертовську, Запорізьку області України, деякі регіони Російської Федерації. 

IMG 8976

IMG 8977

IMG 8992

IMG 8995

З повагою,

департамент інформаційної та внутрішньої політики
Донецької облдержадміністрації

т/ф.: +38 063 035 34 43

e-mail: donpressa@gmail.com

www.dn.gov.ua – офіційний сайт ДонОДА