Концепт будівництва сміттєперевантажувальної станції у місті Торецьк

Проблема сміття гостро стала в Донецькому регіоні, зокрема в Торецьку. Головним питанням, яке треба вирішувати в найкоротший час Торецькій громаді, є складування твердих побутових відходів (ТПВ). Ресурс існуючого полігону, який засновано в 1993 році, майже вичерпано, крім того він знаходиться на лінії зіткнення і його експлуатація – це постійна загроза життю працівників комунального підприємства.
В минулому році Донецькою обласною державною адміністрацією було затверджено обласну програму поводження з відходами, яка передбачає будівництво кількох регіональних полігонів зі складування та утилізації ТПВ та сміттєперевантажувальних станцій. Таку станцію в першу чергу запропоновано побудувати в Торецьку.
22.05.2017 в приміщенні виконкому відбулося обговорення концепту будівництва сміттєперевантажувальної станції, в якому прийняли участь заступник міського голови Сергій Винник, директор АКП «Комунальник» Володимир Ніконов, заступник начальника Управління житлово-комунального господарства Микола Герт, головний спеціаліст відділу держнагляду за дотриманням санітарного законодавства держпродспоживслужби Ірина Захарченко та представники громадськості.
Будівництво сміттєперевантажувальної станції планується біля існуючих очисних споруд (район вул. Онежської). Будувати та обслуговувати сміттєперевантажувальну станцію буде обласне комунальне підприємство «Донецький регіональний центр поводження з відходами» за кошти обласного екологічного фонду. Передбачається, що станція забезпечить роботою 42 мешканця нашого міста та додаткові надходження до бюджету.
Згідно законодавства України, після виготовлення проекту протягом місяця будуть проведені громадські обговорення, на яких широкому загалу буде презентовано сам проект.
Запропонована земельна ділянка згідно з Генеральним планом міста має категорію «землі промисловості», єдина, яка підпадає під нормативи санітарно-захистної зони, з наявними комунікаціями. Зараз на ділянці маємо руїни колишнього свинокомплексу.
