тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

До уваги мешканців міста, суб’єктів малого підприємництва!!!

Торецька міська філія Державного закладу «Донецький обласний лабораторний центр МОЗ України» повідомляє, що у травні поточного року в Запоріжжі протягом тижня в інфекційну лікарню потрапили 237 осіб з гострими кишковими інфекціями після вживання в їжу неякісних продуктів, в першу чергу куплених на ринках.

В ході проведення державного соціально-гігієнічного моніторингу за показниками якості та безпеки харчових продуктів (затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 р. № 182 «Про затвердження Порядку проведення державного соціально-гігієнічного моніторингу») в ринковій мережі м. Торецька Лабораторним центром виявлено факти реалізації населенню забороненої продукції. Так, на ринках міста допускається реалізація особливо швидкопсувних продуктів домашнього виготовлення: кондитерські, кулінарні вироби, риба в’ялена, що категорично заборонено «Ветеринарно-санітарних правил для ринків» № 23 від 04.06.1996 р. (пункт 5.15) і «Правилами торгівлі на ринках» № 57/188/84/105 від 26.02.2002 р. (пункт 41).

Вживання в їжу вищевказаної, не має жодних гарантій якості та безпеки продукції, особливості готових м’ясних і рибних салатів з майонезом, створює пряму загрозу виникнення як одиничних, так і масових гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь серед населення міста. Актуальність даного питання значно зросла з настанням теплого періоду.

З метою попередження виникнення гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь серед населення міста пропонуємо Вам взяти під увагу нашу інформацію і рекомендуємо адміністраціям ринків негайно заборонити торгівлю продуктами домашнього приготування (кулінарні та кондитерські вироби, риба і м’ясо в’ялені, солоні, консервовані продукти).