тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

Програма ЄС «Конкурентоспроможність підприємств малого і середнього бізнесу (COSME)»

09 березня 2017 року Президентом України підписано Закон України «Про ратифікацію Угоди між Урядом України і Європейським Союзом про участь України в програмі ЄС «Конкурентоспроможність підприємств малого і середнього бізнесу (СОSМЕ) (2014-2020)», прийнятого Верховною Радою України 22.02.2017.

Програма СОSМЕ – європейська програма підтримки малого та середнього бізнесу, яка включає набір тематичних проектів та програм на період до 2020 року із загальним бюджетом 2,3 млрд.євро. Перелік програм, що визначаються Європейською Комісією, щороку змінюється та викладається вокремому документі – Робочій програмі.

Доступна для України Робоча програма на 2017 рік складається із 22 підпрограм, які класифіковано за трьома напрямками:

– полегшення виходу на зовнішні ринки;

– поліпшення умов для конкурентоспроможності;

– формування культури ведення бізнесу.

У відповідних розділах Робочої програми міститься перелік із детальним описом підпрограм, їх цілями та завданнями, а такожочікуваними результатами, виділеним бюджетом та строками подачі проектів.

Робоча програма доступна на офіційному веб-сайті Європейської Комісії за посиланням: http://ec.europa.eu/DocsRoom/documents/21624.

Участь у програмі COSME можуть брати український малий та середній бізнес, громадські організації, установи, агентства регіонального розвитку, органи державної влади, освітні заклади. Окремі вимоги до учасників прописані у спеціальних критеріях для кожної з підпрограм.

Більш детальна інформація про програму COSME розміщена на офіційному веб-сайті МінекономрозвиткуУкраїни у розділах «Головна» – «Пріоритетні реформи» – «Програми підтримки підприємців» або за посиланням http://bit.ly/2mBWHiG.  Інформація про програму COSME також доступна на офіційному веб-сайті Європейського виконавчого агентства з малого та середнього підприємництва http://ec.europa.eu/easme/en/cosme.

За довідкою звертатися:

Відділ розвитку малого бізнесу та підприємництва Торецької міської ради: телефон (06247) 4-00-80,

Відділ економіки та інвестиційного розвитку Торецької міської ради: телефон (06247) 4-39-14

 

 

programme cosme1