тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

Стихійні ринки – небезпека для життя

З приходом кризи та падінням доходів населення велика частина клієнтів «цивілізованих магазинів» відправилася на ринок. Якщо купівля овочів та фруктів на ринках – справа більш-менш прийнятна, то молочних продуктів, м’яса, риби в спекотні дні – м’яко кажучи, ризикована.

Продукти мають продаватися на спеціально обладнаних ринках, на яких встановлене холодильне обладнання, повинен проводитись контроль якості продукції. Такі місця в нашому місті є – це спеціально облаштовані продовольчі ринки, на яких працюють усі відповідні служби, які перевіряють продукцію, починаючи з м’яса та риби, а закінчуючи овочами та фруктами.

Закон вимагає: м’ясо та інші продукти забою тварин підлягають обов`язковій ветеринарно-санітарній експертизі, яку проводять тільки в державних установах – лабораторіях ветеринарно-санітарної експертизи. Це і є гарантією придбання якісної і безпечної продукції для споживача.

Місць на ринках сьогодні вистачає, але на дорозі не треба сплачувати за оренду торгового місця, ринковий збір, там великі потоки людей, можна торгувати, не здаючи продукцію на лабораторні дослідження.

Переважна більшість продавців запевняє, що корова у них здорова і молоко дає дуже добре. Але ж це не доведено… Сьогодні корова може бути здорова, а завтра вже мати лейкоз. Тому перед продажем обов’язково потрібно, аби продукцію дослідили працівники лабораторії.

Незважаючи ні на що, покупців на стихійних ринках завжди багато. Ціни, на відміну від магазинних, дещо нижчі, проте походження продуктів нікому не відоме. Якщо людина отруїться такими продуктами харчування, вона не може довести цей факт, бо немає суб’єкта, до якого можна пред’явити звинувачення.

Перед тим як щось купувати на стихійному ринку, потрібно добре подумати, чи варто економити декілька гривень на продукції невідомого походження, а потім в інфекційній лікарні витрачати в кілька разів більше. А занадто ощадливим покупцям варто пам’ятати застереження медиків, що купівля продуктів з землі — великий ризик!

Аби убезпечити мешканців нашого міста від ризику купити небезпечний продукт, Управління Держпродспоживслужби в м.Дзержинську (Торецьку) вкотре попереджає, чим небезпечні продукти зі стихійних ринків:

1. Якість продуктів ніхто не перевіряє.

2. Харчі продаються прямо з асфальту, який кишить мікробами. Придбавши такий продукт, можна захворіти на інфекційні кишкові захворювання.

4. На стихійних ринках немає торгових місць, що є негігієнічним та виглядає неестетично.

5. Продавці на стихійних ринках не отримують жодних дозволів від міської ради та інших інстанцій. В разі отруєння продуктами з такого базару, потерпілому не буде кому висунути звинувачення.    

 

Вибір за вами, шановні покупці!  Будьте свідомими і здоров’я Вам !

 

Управління Держпродспоживслужби в м.Дзержинську (Торецьку)