тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує (06.02.2017)

Про зміни законодавства

щодо транспортного податку

З 1 січня 2017 року набрали чинності зміни до статті 267 Кодексу «Транспортний податок», згідно з якими об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Щороку до 1 лютого податкового (звітного) року центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, на своєму офіційному веб-сайті розміщується перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо цих автомобілів: марка, модель, рік випуску, об’єм циліндрів двигуна, тип пального (підпункт 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Кодексу).

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі відповідних документів (зокрема документів, що підтверджують право власності на об’єкт оподаткування, перехід права власності на об’єкт оподаткування), контролюючий орган за місцем реєстрації платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним) (підпункт 267.6.10 пункту 267.6 статті 267 Кодексу).

                З 01.01.2017 року збільшено

                ставки екологічного податку

Шановні платники податків, Артемівська ОДПІ доводить до Вашого відома,що Законом України від 20.12.2016 року № 1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» внесені зміни в частині збільшення ставок з 01.01.2017 року:

                                  екологічного податку в середньому на 12% (пункти 243.1-243.4 статті 243 ПКУ),

                                  рентної плати за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин в середньому на 10% (пункт 253.5 статті 253 ПКУ),

                                  рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України в середньому на 12% (пункт 254.4 статті 254 ПКУ),

                                  рентної плати за спеціальне використання води в середньому на 10% (підпункти 255.5.1,255.5.2,255.5.5,255.5.6,255.5.7 пункт 255.5 статті 255 ПКУ),

                                  рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в середньому на 10% (пункт 256.3 статті 256 ПКУ).

Про порушення строків зарахування

податків і  зборів до бюджетів

Статтею 55 Закону України від 07 грудня 2000 року №2121-111 “Про банки і банківську діяльність” відносини банку з клієнтом регулюються законодавством України, нормативно-правовими актами Національного банку України та угодами (договорами) між клієнтом та банком.

Згідно з п. 8.1 ст. 8 Закону України від 05 квітня 2001 року №2346-111 “Про платіжні системи та переказ коштів в Україні” (далі – Закон №2346) банк зобов’язаний виконати доручення клієнта, що міститься в розрахунковомeдокументі, якийбанадійшов протягом операційного часу банку, в день його надходження у разі надходження  розрахункового   документа   клієнта   до обслуговуючого банку після закінчення операційного часу банк зобов’язаний виконати доручення клієнта, що міститься в цьому розрахунковому документі, не пізніше наступного робочого дня. Банки та їх клієнти мають право передбачати в договорах інші, ніж зазначені, строки виконання доручень клієнтів.

Статтею 32 Закону №2346 встановлено відповідальність банків у вигляді пені перед платником та отримувачем за порушення банком строків виконання доручень клієнтів.

Банк несе відповідальність за своєчасне виконання платіжних доручень клієнтів на перерахування податків, зборів (обов’язкових платежів) до бюджетів або державних цільових фондів.

Податковий борг платника податків, який виник з вини банку, залишається за таким платником і підлягає перерахуванню ним до бюджету.

Незважаючи на причину несплати податкових зобов’язань, зокрема, у разі порушення банком строків виконання або невиконання доручень клієнтів на переказ коштів, платник податків не звільняється від обов’язку сплатити основну суму податкового зобов’язання або податкового боргу, а податковий орган, відповідно, від стягнення такого податкового боргу та/або від зарахування платежів, здійснених через установи інших банків, у передбаченій пунктом 87.9 статті 87 Кодексу черговості погашення податкових зобов’язань та податкового боргу.

Відповідно до пункту 87.1 статті 87 Кодексу джерелами самостійної сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг) майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит) та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.

(Лист ДФСУ від 24.01.2017  1575/7/9999-12-03)

Донеччина: від заходів з легалізації заробітної плати

додатково надійшло в бюджет понад 26 млн гривень

За підсумками проведених заходів з легалізації заробітної плати та трудових відносин у 2016 році фахівцями фіскальної служби Донеччини було залучено до сплати податків та обов’язкових внесків 19,4 тис. осіб. Таким чином, до бюджету додатково надійшло 14,2 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 12,2 млн грн єдиного внеску.

В результаті проведеної роботи з недобросовісними працедавцями за січень-грудень 2016 року ними оформлено трудові стосунки з 12,8 тис. громадян, що забезпечило додаткове надходження в бюджет 6,6 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 9,5 млн грн єдиного внеску.

Крім того, у звітному періоді фахівцями служби залучено до державної реєстрації як суб’єктів підприємницької діяльності 2800 фізичних осіб. Ними додатково сплачено до бюджету 4 млн грн податків і зборів.

Декларації про отримані доходи надали 3,8 тис. громадян, як наслідок, до бюджету надійшло 7,8 млн гривень.

Актуальною залишається і робота фіскальної служби щодо дотримання платниками податків чинного законодавства про оплату праці. За результатами проведеної роботи з керівниками підприємств а також роботи комісій з легалізації і підвищення рівня заробітної плати 1200 підприємств підвищили рівень виплати заробітної плати вище за мінімальну. Як наслідок, до бюджету надійшло 3,2 млн грн податків і зборів.

Нагадуємо, що з 1 січня 2017 року підвищено рівень мінімальної заробітної плати в Україні до 3200 гривень.

Перші результати 2017 року:

бізнес Донеччини спрямував до зведеного

бюджету країни понад мільярд гривень

За перший місяць 2017 року платники податків Донецької області до зведеного бюджету країни перерахували 1 мільярд 62 мільйона гривень, що на 36% або на 388 мільйонів гривень більше ніж у січні минулого року.

Основну часту, а саме 59% від загального збору зведеного бюджету, займають надходження до місцевих бюджетів Донеччини. Зокрема, кошти які будуть спрямовані на вирішення проблем та розвиток регіону склали 627 млн гривень. У порівнянні з аналогічним періодом 2016 року надходження збільшились на 207 млн гривень.

Зокрема, до Державного бюджету України з початку 2017 року бізнес Донеччини спрямував понад 435 млн грн, що на 180 млн грн більше ніж торік.

Безперечним лідером в наповненні бюджетів, серед фіскальних органів Донецької області залишається Маріупольська ОДПІ. За січень 2017 року до зведеного бюджету країни спрямовано понад 299 млн гривень.

Друге місце за підсумками січня поточного року – Красноармійська ОДПІ. Фахівцями інспекції забезпечено збір податків у сумі 152 млн гривень.

Трійцю лідерів, цього разу, закриває Артемівська ОДПІ з загальним збором до зведеного бюджету понад 132 млн гривень.

Значне підвищення рівня надходжень відбулось завдяки налагодженій роботі фіскальних органів області з платниками податків. Крім того, постійне вдосконалення електронних сервісів ДФС та функціонування системи електронного адміністрування ПДВ безумовно сприяє створенню комфортних умов для ведення бізнесу, тим самим забезпечуючи високий рівень сплати податків.

На Донеччині вугільне підприємство,

використовуючи тіньові оборудки,

ухилилось від сплати податків  на 5 млн гривень

Податковою міліцією Головного управління ДФС у Донецькій області виявлено факт ухилення від сплати до Державного бюджету України податку на додану вартість та податку на прибуток в особливо великих розмірах на суму близько 5 млн гривень.

Слідчим управлінням Головного управління ДФС у Донецькій області  за матеріалами оперативного управління  Головного управління ДФС у Донецькій області зареєстровано кримінальне провадження за ч.3 ст.212 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів) відносно посадових осіб одного з вугільних підприємств Донецькій області.

Діючи умисно, посадовими особами підприємства у період 2015-2016 років, порушуючи вимоги Податкового Кодексу України, до бухгалтерської та податкової звітності були внесені завідомо неправдиві дані щодо придбання вугілля, походження якого не встановлено по ланцюгу постачання, через низку фіктивних підприємств.

Слідство триває.

У Донецькій області на одного фіктивного

зернотрейдера-експортера стало менше

Головне управління ДФС у Донецькій області продовжує проводити комплекс широкомасштабних організаційно-практичних заходів «Рубіж-2017».

Так, співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Донецькій області спільно з працівниками Прокуратури Донецької області та Служби безпеки України в рамках кримінального провадження зареєстрованого за ч. 1 ст. 205 (фіктивне підприємство) та ч. 4 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України припинено протиправну діяльність групи осіб пов’язану з мінімізацією митних платежів.

У ході проведення слідчо-оперативних заходів, спрямованих на документування злочинної діяльності фігурантів кримінального провадження, проведено 4 обшуки за результатами яких вилучено понад 3 тис. тон сільськогосподарської продукції на загальну суму 9 млн гривень, а також документи бухгалтерського, податкового, складського обліку, чорнові записи, незаповнені бланки з відбитками печаток та підписами суб’єктів підприємницької діяльності нерезидентів та комп’ютерну техніку, що мають відношення до кримінального провадження як доказова база злочинної діяльності фігурантів.

Слідство триває.

У 2016 році спрощенці Донеччини

сплатили на 100 мільйонів гривень

більше єдиного податку, ніж торік

Аналізуючи надходження від малого та середнього бізнесу до місцевих бюджетів Донецької області у 2016 році, можна зазначити приріст сплати єдиного податку на майже 29% або на 102 мільйона гривень у порівнянні з надходженнями 2015 року. За дванадцять місяців 2016 року «єдинники» області сплатили  459 мільйонів гривень.

Єдиний податок займає одну з лідируючих позицій у формуванні місцевого бюджету Донецької області, тому фахівці фіскальної служби області приділяють значну увагу створенню сприятливих умов для роботи малого і середнього бізнесу регіону, що в свою чергу позначається на зростанні податкових надходжень.

Так, основними платниками єдиного податку Донеччини можна вважати фізичних осіб-підприємців, які забезпечили більше половини від загальної суми надходжень зазначеного податку, сплативши понад 234 млн грн, що на 26 млн грн більше, ніж у минулому звітному періоді.

Від сільгосппідприємств – платників єдиного податку четвертої групи, які використовують земельні угіддя області, за підсумками року, що минув, надійшло більш ніж 146 млн грн, що на 60 млн грн більше показників відповідного періоду 2015 року.

Крім того, юридичні особи – спрощенці Донецької області сплатили        77,7 млн грн єдиного податку, перевищивши надходження 2015 року на 16 млн гривень.

За фактами корупції в органах ДФС Донеччини за

                2016 рік відкрито 6 кримінальних проваджень

За матеріалами управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Донецькій області за 2016 рік Прокуратурою Донецької області внесено відомості про вчинення кримінальних правопорушень до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато 6 кримінальних проваджень, відповідальність за які передбачена ст. 191, ст. 364, ст. 365, ст. 366 та ст. 368 Кримінального кодексу України.

Три кримінальних провадження розпочато за  матеріалами УВБ ГУ ДФС у Донецькій області стосовно посадових осіб територіальних органів ДФС за фактами внесення до офіційних документів недостовірних відомостей щодо нарахуванні та виплати заробітної плати працівникам ДПІ, які фактично на робочому місці, в період 2014-2015 р.р. були відсутні, свої функціональні обов’язки не виконували, а постійно мешкали на території, де органи державної влади тимчасово не виконують свої функції, що призвело до нанесення збитків державі.

Крім того, стосовно службових осіб органів фіскальної служби регіону проведено 70 службових перевірок та розслідувань.У 3 випадках інформація знайшла своє повне або часткове підтвердження. За їх результатами 8 працівників притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

З метою запобігання корупції, забезпечення законних прав та інтересів громадян і юридичних осіб, усунення причин та умов, що їй сприяють, своєчасного реагування на проблемні питання управлінням внутрішньої безпеки проведено 603 профілактичних заходи, бесіди, лекції в колективах.

Винесено 8 офіційних застережень посадовим особам про неприпустимість дій або бездіяльність, які можуть призвести до корупційних та інших правопорушень.

За звітний період перевірено 12 повідомлень про можливі неправомірні дії посадових осіб, що надійшлина антикорупційний сервіс «Пульс», з них підтвердилось одне.

Проводилась обов`язкова перевірка кандидатів на працевлаштування до фіскальної служби області на предмет причетності до корупційних діянь. З690 кандидатів на роботу в ДФС 4 вмотивовано відмовлено у призначенні на посади.

Нагадуємо, що з метою оперативного опрацювання інформації від громадян та суб’єктів господарювання щодо неправомірних дій або бездіяльності працівників Державної фіскальної служби України, про можливі корупційні дії з їхнього боку, а також для вирішення інших суперечливих питань, які виникають у процесі адміністрування податків або під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, діє антикорупційний сервіс ДФСУ «Пульс» (телефон сервісу (044) 284-0007).

 

Донеччина: за розглядом скарг платників податків залишено без змін

рішень органів ДФС на 1360,5 млн гривень

 За період січень – грудень 2016 року від суб′єктів господарювання Донецької області до Головного управління ДФС у Донецькій області на розгляд в адміністративному порядку надійшло 1139 первинних скарг на 1652 рішення державних податкових інспекцій, у тому числі 561 скарга (або 49,3%)    на 638 рішень (вимог) (або 38,6%) – з єдиного соціального внеску.

За результатами розгляду скарг платників податків на 1424 рішення залишено без змін 1217 рішень (з врахуванням часткового скасування – 1261 або 88,6%) на суму 1360,5 млн грн, збільшено суму грошового зобов’язання за 20 рішеннями на суму 0,8 млн  гривень.

У порівняні з відповідним періодом 2015 року кількість скарг збільшилась на 410 (або на 36%), кількість рішень – на 692 (або на 41,9%).

Нагадуємо, що на сьогоднішній день законодавством України передбачений як адміністративний, так і судовий порядок оскарження рішень податкових органів. Платник податків може реалізувати своє право на оскарження рішень органів державної влади через адміністративні суди. Саме в їх компетенції вирішувати спори фізичних і юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень. При цьому, у переважній більшості випадків фахівці органів ДФС у судовому порядку доводять обгрунтованість своїх вимог до платників податків та постійно працюють над удосконаленням механізму застосування апеляційних процедур.

У Миколаївці Донецької області

припинено діяльність нелегальної АЗС

Співробітниками податкової міліції Головного управління ДФС у Донецькій області в ході операції «Акциз-2017» встановлено, що у м. Миколаївка  на стаціонарній АЗС громадянин області здійснює реалізацію пально-мастильних матеріалів без державної реєстрації підприємницької діяльності.

В результаті проведених заходів із незаконного обігу вилучено 17,5 тон пально-мастильних матеріалів на суму 330 тис. гривень

Відносно виявленого порушника складено протокол про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 (порушення порядку здійснення господарської діяльності) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Головним управлінням ДФС у Донецькій області продовжує проводитись комплекс широкомасштабних організаційно-практичних заходів «Акциз-2017» направлених на протидію незаконного виготовлення та обігу підакцизних товарів, збільшенню надходжень акцизного податку.

Донеччина: сільськогосподарське підприємство

ухилилось від сплати ПДВ у розмірі 3,5 млн гривень

Податковою міліцією Головного управління ДФС у Донецькій області в рамках розслідування кримінального провадження за ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів) Кримінального кодексу України, встановлено факт ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах службовими особами сільськогосподарського підприємства.

Встановлено, що в період 2013-2016 роки під час здійснення фінансово-господарської діяльності вказані особи умисно надавали до податкового органу недостовірні відомості щодо діяльності підприємства, тим самим протиправно отримали пільги суб’єкту спеціального режиму оподаткування зі сплати ПДВ у сумі 3,5 млн гривень.

 Податковою міліцією Головного управління ДФС у Донецькій області продовжується проведення комплексу широкомасштабних організаційно-практичних заходів, направлених на боротьбу зі злочинами пов’язаними з ухиленням від сплати ПДВ.

 

На Донеччині у судовому порядку повернуто

державі понад 70 млн гривень

 

Протягом січня – грудня 2016 року в судах різних інстанцій з урахуванням справ минулих років на розгляді знаходилось 3923 справи за участі органів ДФС у Донецькій області на загальну суму 5,3 млрд гривень.

Упродовж зазначеного періоду за позовами платників податків до органів ДФС порушено провадження по 1495 справам на суму1696,6 млн грн,з них:

–  справи за позовами платників податків до органів ДФС – 742 на суму 1079,1 млн грн;

–  справи за позовами органів ДФС до платників податків – 753 на суму 617,4 млн гривень.

На користь податкових органів протягом січня – грудня 2016 року з урахуванням справ попередніх періодів винесено 561 остаточне рішення на суму 350,1 млн гривень.

Всього до бюджету у січні-грудні 2016 року за судовими рішеннями надійшло 70,5 млн  гривень.

Нагадаємо, що відповідно до Податкового кодексу України платник має право оскаржити рішення органів фіскальної служби в адміністративному чи судовому порядку. Детальніше порядок оскарження рішень контролюючих органів регламентовано статтею 56 Податкового кодексу України.

Зовнішньоторговельний обіг Донецької митниці

у 2016 році склав понад 3,5 мільярди доларів

                Упродовж січня – грудня 2016 року в Донецькій митниці ДФС оформлено понад 49 тис. митних декларацій, що на 9% більше, ніж за відповідний період 2015 року. Практично протягом всьогоминулого року спостерігалась позитивна тенденція до щомісячного збільшеннякількостіоформлених митних декларацій у порівнянні з аналогічними  показниками 2015 року.

                Із загальної кількості оформлених митних декларацій 70% – на вивезення товарів за межі митної території України, 16% – на ввезення на митну територію України, 14% – інші митні режими.Перелік найбільших експортерів протягом року залишився практично незмінним та базується на суб’єктах металургійної, вугільної, машинобудівної, хімічної та харчової галузей виробництва.

        У 2016 році митники Донеччини оформили зовнішньоторговельні операції 635 осіб, що на 6% більше, ніж у 2015 році. З них 51% – експортери, 34% – імпортери, 15% – ті, що здійснювали як експортні, так і імпортні операції.

         Зовнішньоторговельний обіг за січень-грудень 2016 року склав 3 млрд 582 млн долларів. При цьому імпортовано товарів на 629 млн долларів, экспортировано – на 2 млрд 953 млн долларів. Слід зазначити, що товарообіг у червні-грудні 2016 року на 8% перебільшив обсяги аналогічного періоду попереднього року.

         Оскільки переважна кількість вантажів на митниці – це експортні вантажі,  одним з кращих по системі залишається  і показник середнього часу митного оформлення товарів при експорті, який складає 31 хвилину.  При імпорті середній час митного оформлення складає 1 год. 54 хвилини. Відсоток декларацій, оформлених в електронному вигляді, не змінюється і становить майже 100 %.

                З серпня 2016 року в митниці працює Інформаціно-телекомунікаційна система органів доходів і зборів  за принципом «єдине вікно». В рамках реалізації цього принципу у грудні 2016 року оформлено 251 декларацію або 40% від загальної кількості декларацій в режимі імпорт. У режимі експорт за цей же період оформлено майже 780 митних декларацій, що складає 23% від загального об’єму експортних митних декларацій.

Робота, що проводиться фахівцями митниці у даному напрямку, націлена на популяризацію цього принципу серед учасників зовнішньоекономічної діяльності і дає значні результати. Середня кількість оформлених митних декларацій за принципом «єдине вікно» зросла з 2% у серпні-вересні до більше ніж 31% у грудні від загальної кількості  експортних та імпортних  митних декларацій, оформлених за відповідні періоди.  У рейтингу митниць ДФС Донецька митниця займає четверте місце за показником відсотка кількості митних оформлень за принципом «єдине вікно».

За рік митники Донеччини видали

майже 1580 сертифікатів до країн ЄС

Вже рік, як в Україні впроваджено економічну частину Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами (далі – Угода).  В рамках Угоди впродовж 2016 року Донецькою митницею ДФС видано 1577 сертифікатів форми EUR.1, з яких:

1572 сертифікати – відповідно до Угоди; 

5 сертифікатів – відповідно до Угоди про вільну торгівлю між Україною та державами Європейської асоціації вільної торгівлі.

В середньому кожного місяця митницею видається 131 сертифікат.

В рамках адміністративного співробітництва між Європейським Союзом і Україною відповідно до Угоди протягом січня – грудня 2016 року Донецькою митницею ДФС здійснено верифікацію та підтверджено достовірність 23 декларацій інвойс про походження товару з України.

Найбільша кількість сертифікатів видана на товари, які експортовані до наступних країн ЄС:

          Італія –335;

          Німеччина – 275;

          Словаччина – 198;

          Польща –153;

          Словенія – 152.

Найбільша кількість сертифікатів видана на наступні товари: «свинець», «сплав свинцю», «прокат листовий», «сталеві сляби», «натуральний бджолиний мед», «частини прокатного стану», «частини плавильної машини».

Як вже повідомлялось раніше, протягом 2016 року в рамках Угоди Донецькою митницею ДФС наданий статус уповноваженого (схваленого) експортера Державному підприємству «Артемсіль». Зазначеним підприємством у 695 випадках підтверджено українське походження товарів (сіль кам’яна для промислового виробництва, сіль кухонна харчова кам’яна) із застосуванням декларації інвойс про походження товару.

Аналіз експортних операцій свідчить про  позитивну динаміку щодо зростання експорту до країн ЄС. Так, у порівнянні з 2015 роком відсоток експорту до країн ЄС від загального обсягу експорту  по вартості збільшився на 3%  або майже на 64 млн долларів, по вазі ж спостерігаєтся зростання експорту на понад 260 тис. тонн. 

Начальник  АОДПІ                                                                                                                    А.І. Данилюк