тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

Щодо продажу та придбання ялинок

Жодні новорічні святкування не обходяться без головної прикраси даного дійства – ялинки. На даний час пропонується широкий асортимент новорічного товару, пропонують усе і різне на ваші вподобання. Деякі купують штучні ялинки, деякі надають перевагу живим ялинкам.

Але, все ж таки, постає питання про сам факт купівлі цього святкового дерева. Одні  їдуть на ялинкові ринки, де продаються дерева з лісгоспів та фермерських господарств. Дехто вирішує, на свою хибну думку, економити, купуючи символи свята з рук, в людей, що незаконно їх зрубали у лісі.

В передноворічний період кількість випадків незаконних рубок ялинок залишається високою. І, що саме неприємне, незаконна вирубка завдає значних збитків лісовому господарству держави.

Для легального продажу ялинок приватний підприємець повинен мати відповідний пакет документів.

Відповідно до законодавства України, особи, які здійснюють продаж ялинок, повинні мати при собі товарно-транспортну накладну  встановленого зразка з відповідними відмітками відвантажувача, видана лісогосподарським підприємством,  сертифікат радіаційного обстеження дерев.  

Нагадаємо для покупців, що ялинка, яка продається, повинна мати пластикову бирку та спеціальний засіб кріплення бирки до стовбура. Цьогоріч, крім уже звичних пластикових чіпів, лісові господарства можуть позначати свої дерева і паперовими самоклеючими етикетками , що робить неможливим їх повторне використання. Як бирки, такі наклейки повинні містити індивідуальний номер і відповідний йому штрих-код, який заноситься до єдиної системи електронного обліку деревини  Держлісагентства України. 

В номері бирки закодована інформація про вид, сорт дерева і лісництво, з якого воно було відпущено.

Саме це є свідченням того, що вона зрубана і, що саме головне, продана без порушення природоохоронного законодавства.

Перевірка законності походження ялинки відбуватиметься шляхом введення номера з бирки або самоклеючої етикетки, прикріпленої до ялинки.  У разі, якщо інформація на сервері  відсутня, – ялинка, м’яко кажучи, “сумнівного походження.

Згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення,незаконна порубка дерев хвойних порід (ст.65) тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 85 грн. до 170 грн. і на посадових осіб від 119 грн. до 204 грн. Якщо ці правопорушення скоєні особою віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років і якщо ця особа не має самостійного заробітку, тоді штраф стягується з батьків або осіб, які їх заміняють                             (ст.307КУпАП).

Крім того,  передбачена відповідальність за порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу (новорічних ялинок) без документів, що підтверджують законність їх придбання), що згідно ст. 88-1 КУпАП тягне за собою накладення штрафу від 51 до 255 грн з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої.

З метою недопущення самовільних рубок, безконтрольного перевезення та реалізації новорічних ялинок, притягнення до відповідальності винних осіб спеціалісти виконавчого органу Торецької міської ради разом з правоохоронцями та представниками  Державної екологічної інспекції у Донецькій області вже розпочали  перевірки  суб’єктів господарювання, що здійснюють  продаж  хвойних  дерев. 

Тож,  аби  гарно  провести  зимові свята,   варто задуматись  над  своїми вчинками  і  зберегти при   цьому   «копійчину»,   яку ви   можете заплатити штрафом  за  незаконний  продаж  ялинок.

У  Торецьку  продавати  ялинки  дозволяється тільки у відведених місцях, тобто на ринках міста.  У передноворічний період традиційно на всіх об’єктах ринкової торгівлі  вже  організовано  виїзну торгівлю новорічними ялинками, гілками та композиціями, де ялинки можна буде придбати на законних підставах.

 
За інформацією відділу розвитку
малого бізнесу та підприємництва