тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує (20.09.2016)

За серпень 2016 року потрібно звітувати за оновленою формою декларації з ПДВ

Наказом Мінфіну України від 25.05.2016 р. № 503 унесено зміни до форми податкової декларації з ПДВ. Відповідний наказ набрав чинності з 01.07.2016 р.

Перше подання податкової звітності за оновленою формою декларації з ПДВ має здійснюватися за звітний період — серпень 2016 року (граничний строк подання — 20.09.2016 р.), ІV квартал 2016 року (граничний строк подання — 10.02.2017 р.) (п. 2 р. VIII наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість» від 28.01.2016 р. № 21 і лист ДФСУ від 22.07.2016 р. № 24830/7/99-99-15-03-02-17).

Такі зміни передбачають, зокрема, нову редакцію Додатка 3 до податкової декларації з ПДВ. Тепер у Додатку 3 «Розрахунок суми бюджетного відшкодування (Д3)» з’явилася таблиця 2 «Розшифровка суми податку, фактично сплаченої у попередніх та звітному (податкових) періодах постачальникам товарів/послуг або до Державного бюджету України».

 

Із 16 вересня облікову ставку знижено до 15%

Правління НБУ прийняло рішення про зниження облікової ставки до 15% річних із 16.09.2016 р. Про це йдеться в прес-релізі банківського регулятора.

Відбулося це на підставі рішення Правління НБУ «Про розмір облікової ставки» від 15.09.2016 р. № 277-рш.

Нагадаємо: попередній рівень облікової ставки — 15,5% — діяв із 29.07.2016 р. по 15.09.2016 р

 

Коли виникають податкові зобов’язання з ПДВ за операціями з надання державними нотаріусами додаткових послуг

Кошти від надання додаткових платних послуг правового характеру державними нотаріальними конторами, що підпорядковуються Головному територіальному управлінню юстиції в Дніпропетровській області, надходять на депозитні рахунки нотаріальних контор і надалі спрямовуються на спеціальний реєстраційний рахунок, відкритий в органах державного казначейства.

Тобто на депозитні рахунки нотаріальних контор надходять кошти від покупців за надані послуги.

Зокрема, дата надходження коштів за операціями з надання державними нотаріусами додаткових послуг правового характеру, які не пов’язані із вчинюваними нотаріальними діями, на депозитні рахунки нотаріальних контор вважається датою виникнення податкових зобов’язань за правилом першої події згідно з п. 187.1 ПКУ.

 

Оплата (відвантаження) товарів здійснювалася до переходу на загальну систему оподаткування: податково-прибутковий облік

Згідно з пп. 134.1.1 ПКУ, об’єктом обкладення податком на прибуток є прибуток, який визначається шляхом коригування бухгалтерського фінрезультату до оподаткування на різниці, передбачені р. III ПКУ.

Так, р. ІІІ ПКУ не передбачає коригування фінрезультату до оподаткування на різниці за операціями з відвантаження товарів (виконання робіт, надання послуг) під час перебування на спрощеній системі оподаткування в разі їх оплати при переході на загальну систему оподаткування та в разі отримання оплати за товари (роботи, послуги) на спрощеній системі оподаткування й відвантаження таких товарів (виконання робіт, надання послуг) під час перебування на загальній системі оподаткування.

(Лист ДФС від 31.08.2016 р. № 18892/6/99-99-15-02-02-15).

 

Чи може сільгосппідприємство-спецрежимник повернути суму надміру сплачених коштів у 2015 році на додатковий електронний рахунок

«ЗІР» контролери повідомляють: якщо сільгосппідприємством до граничної дати, установленої для сплати податку, було перераховано на додатковий електронний рахунок, та з додаткового рахунка перераховано на його спеціальний рахунок суму коштів більшу, аніж задекларовано в податковій звітності з ПДВ (0121–0123) за наслідками звітного періоду, то зайво перерахована на додатковий електронний рахунок сума коштів вважається переплатою. Така переплата поверненню зі спеціального рахунка на поточний рахунок сільгосппідприємства не підлягає.

(Підкатегорія 101.08 системи «ЗІР»)

 

До якого контролюючого органу звертатися за повернення помилково сплачених сум податку не за місцем обліку

Повернення помилково й/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань у випадках, передбачених законодавством, здійснюється винятково на підставі заяви, котра може бути подана до територіального органу ДФС за місцем адміністрування (обліку) помилково й/або надміру сплаченої суми протягом 1095-ти днів від дня її виникнення (п. 5 Порядку взаємодії територіальних органів Державної фіскальної служби України, місцевих фінансових органів та територіальних органів Державної казначейської служби України у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 15.12.2015 р. № 1146).

(Підкатегорія 135.04 системи «ЗІР» )

На Донеччині в рамках операції «Акциз-2016» вилучено пально-мастильні матеріали на суму понад 1 млн. гривень

Головним управлінням ДФС у Донецькій області продовжується проведення комплексу широкомасштабних організаційно-практичних заходів в рамках операції «Акциз-2016», направлених на постійний моніторинг ринку товарів даної групи та запобігання розповсюдження фальсифікату.

 Співробітниками слідчого управління фінансових розслідувань спільно з оперативним управлінням ГУ ДФС у Донецькій області в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.1 ст.204 КК України (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів), проведено заходи, спрямовані на викриття фактів незаконного обігу пально-мастильних матеріалів на території обслуговування.

За результатами проведених заходів встановлено факт реалізації неякісних пально-мастильних матеріалів з ознаками фальсифікації на 5 АЗС на території Донецької області.

В ході проведених обшуків на 5 АЗС виявлено та вилучено 37,2 тонн  бензину та 12 тонн дизельного пального на загальну суму 1 млн. 80 тис. гривень.

Слідство триває.

За 8 місяців 2016 року понад 5,3 тисячі платників Донецького регіону отримали ключі електронного цифрового підпису

Протягом 8 місяців 2016 року 5339 платників  отримали   безкоштовні ключі електронного цифрового підпису у відокремлених пунктах реєстрації користувачів Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС України, які розташовані в м. Краматорську та          м. Маріуполі.

Найчастіше безкоштовними послугами з отримання ключів ЕЦП користувались платники податків – фізичні особи. За вісім місяців п.р. ключі  електронного цифрового підпису АЦСК ІДД ДФС України отримали 3215 фізичних осіб та 2124 юридичних осіб.

За податкові періоди «липень 2016 року» та «ІІ квартал 2016 року» надали звітність засобами телекомунікаційного зв`язку 99,7% платників ПДВ та 87% страхувальників, а також 63 % юридичних осіб та 57% підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування.

Серед платників Донеччини набуває популярності сервіс «Електронний кабінет платника податків». Якщо за шість місяців 2016 року скористались зазначеним сервісом всього 953 платника, то за вісім місяців користувачами Електронного кабінету стали 4160 платників області..

Через сервіс «Електроний кабінет платника» (оновлену версію) платники мають можливість листуватись з органом ДФС в електронному вигляді, отримувати інформацію із реєстрів, бланки звітності, контактні дані та адреси центрів обслуговування тощо. Оновлений сервіс надає можливість платнику працювати у режимі реального часу за допомогою персональних комп’ютерів та смарт-пристроїв без встановлення спеціалізованого програмного забезпечення.

За матеріалами фіскальної служби Донеччини порушено 

кримінальних проваджень на суму майже 546 млн. гривень

За результатами дослідження діяльності суб`єктів господарювання Донецької області управлінням боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом,  за січень – серпень 2016 року підготовлено та направлено до правоохоронних органів для прийняття рішення згідно з Кримінальним кодексом України (ККУ) 59 матеріалів, за результатами розгляду яких правоохоронними органами обліковано в ЄРДР (Єдиному реєстрі досудових розслідувань) 21 кримінальне провадження на суму 545,7 млн. грн., у т.ч  за ст. 209 ККУ «легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом» – 1 на суму 0,9 млн. гривень.

З 59 підготовлених управлінням матеріалів 34 складено стосовно порушень у сфері державних закупівель, з них 9 матеріалів було приєднано до кримінальних проваджень, обліковано в ЄРДР 9 кримінальних проваджень на суму збитків 52,8 млн. гривень.

З метою недопущення використання бюджетних коштів поза правовим полем фіскальною службою Донеччини  продовжують вживатися заходи щодо виявлення, аналізу та організації  проведення перевірок осіб,   які здійснюють   фінансові операції, що можуть бути пов’язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом.

На 1 мільярд гривень збільшились надходження податку на доходи фізичних осіб від платників Донеччини

З початку 2016 року до Зведеного бюджету країни платники Донеччини перерахували понад 4,3 мільярди гривень податку на доходи фізичних осіб, що є одним з найкращих показників серед регіонів України.

В порівнянні з минулорічними показниками надходження від сплати зазначеного податку збільшились на 1 мільярд гривень або на 30 відсотків.

Податок на доходи фізичних осіб є основним джерелом в наповненні місцевих бюджетів, його питома вага від загальних надходжень становить 62%. Так, з початку року місцеві бюджети отримали понад 3,2 млрд. грн. цього податку.

До державного бюджету надходження податку на доходи фізичних осіб за січень-серпень склали майже 1,1 млрд. грн., лише у серпні цей показник склав 143 млн. гривень.

Податок на доходи фізичних осіб напряму залежить від розміру заробітної плати, яку офіційно отримують працевлаштовані працівники. Тому фахівцями фіскальної служби Донеччини постійно проводиться робота з питань легалізації трудових відносин, комплекс контрольно-перевірочних заходів з метою збереження державних соціальних гарантій для громадян.

Фіскальна служба Донецької області вдячна роботодавцям, які сумлінно відносяться до підвищення рівня заробітних плат та своєчасно сплачують податки. Адже за рахунок цих коштів насамперед фінансуються заходи держави в соціальній сфері.

Начальник  АОДПІ                                                                                                    А.І. Данилюк