тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

Можливості служби зайнятості з питань сприяння працевлаштуванню осіб з інвалідністю

Підвищення рівня зайнятості інвалідів – один із пріоритетів соціальної політики щодо цієї категорії громадян. Зайнятість є однією зі сфер створення рівних можливостей для осіб з інвалідністю, визнаних на міжнародному рівні. Адже робота  має позитивний вплив на життя цих людей,  для яких зайнятість є стимулом до життя, способом самоствердження. Вона дає можливість людям з відповідними вадами здоров’я відчути власну необхідність як зі сторони членів родини, так і зі сторони членів суспільства у цілому, подолати наслідки інвалідності, поліпшити матеріальне становище тощо.

 

Розширення доступу людей з інвалідністю до працевлаштування дозволяє застосувати цей людський ресурс для розвитку держави й, окрім, досягти економічного ефекту.

Протягом 2016року у Торецькому міському центрі зайнятості перебувало на обліку у якості безробітних 75 осіб з інвалідністю, працевлаштовані 11 інвалідів, взяли участь у громадських роботах – 5 осіб, проходили навчання – 5осіб.

З метою вирішення проблем осіб з обмеженими фізичними можливостями, підвищення рівня їх працевлаштування Торецьким центром зайнятості проводяться семінари з роботодавцями міста та такими шукачами роботи на теми: «Працевлаштування безробітних, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню відповідно до ст.14 ЗУ «Про зайнятість населення» (в тому числі інвалідів), а також можливість їх професійної підготовки на замовлення роботодавця, в тому числі безпосередньо на робочому місці», «Організація громадських робіт та інших робіт  тимчасового характеру, в тому числі для інвалідів».    «Забезпечення рівних можливостей для працівників (у тому числі інвалідів) при прийнятті на роботу». Зазначені семінари розпочинаються з роз’яснення норм чинного законодавства  ЗУ «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».

Нажаль під час пошуку підходящої роботи для осіб з інвалідністю перед фахівцями центру зайнятості виникає безліч проблем, оскільки більшість підприємств  міста пов’язані з вугільної промисловістю. На зазначених підприємствах використовується важка фізична праця, а  більшості безробітних, згідно довідки МСЕК,  протипоказані важкі фізичні навантаження.  Також на обліку перебувають безробітні, які потребують спеціально створені умови праці – працевлаштувати таких осіб майже не можливо.

До того ж, значною  перешкодою при працевлаштуванні є і те, що у свідомості багатьох людей ще живий стереотип, що людина з обмеженими можливостями неспроможна, не хоче трудитися, що вона живе під опікою близьких родичів і держави. Проте, ми фахівці центру зайнятості, які кожного дня працюють з такою категорією осіб, можемо запевнити, що це хибна думка, адже й серед інвалідів є такі, хто хоче працювати й бути незалежними.

Прикладом цього є те, що такі безробітні не відмовляються від громадських робіт і неодноразово приймають в них участь.

З метою покращення результатів працевлаштування служба зайнятості використовує як традиційні методики, так і застосовує нові підходи. Одними з таких  є послуги зі складання відео – резюме, організація онлайн – співбесіди.

Також фахівці центру зайнятості презентують безробітних з особливими потребами,  шляхом направлення роботодавцю клопотання щодо можливого їх працевлаштування. Особливим пунктом клопотання є інформування роботодавця щодо можливостей служби зайнятості з питань сприяння працевлаштуванню осіб з інвалідністю шляхом  компенсації фактичних витрат роботодавців у розмірі  єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття за працевлаштування такої категорії населення на нові робочі місця.    

 

Заступник начальника відділу
організації працевлаштування
населення  
Торецького МЦЗ                                                                             Терещенко І.В.