тризуб
Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Бахмутського району Донецької області

Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує (13.09.2016)

Коли звітувати за оновленою формою декларації з податку на прибуток

Із 19 серпня 2016 року набрав чинності наказ Мінфіну України «Про затвердження Змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств» від 08.07.2016 р. № 585, яким унесено зміни до форми декларації з податку на прибуток підприємств.

Так, змінами до форми податкової декларації визначено:

  • у графі 2 заголовної частини декларації передбачено поле для уточнення базового податкового періоду — квартальний або річний;
  • в основній частині декларації підкориговано порядок розрахунку разового авансового внеску з податку на прибуток у розмірі 2/9 податку, нарахованого за 3 квартали 2016 року (рядок 26);
  • у новій редакції викладено Додатки АВ і ЗП до декларації;
  • унесено зміни в Додаток РІ;
  • Додаток ПН доповнено новими рядками.

Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування (опублікований в «Офіційному віснику України» № 63 за 19.08.2016 р.). Тож оновлена форма податкової декларації почне використовуватися зі звітності за 2016 рік.

 

Чи обкладаються податком на нерухомість будівлі сільгосптоваровиробників, що використовуються не за призначенням

Не є об’єктом обкладення податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, зокрема, будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо в сільськогосподарській діяльності (пп. «ж» пп. 266.2.2 ПКУ).

Податком на нерухомість не обкладаються будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, котрі використовуються ними для провадження діяльності з:

  • виробництва сільськогосподарської продукції

та/або

  • розведення, вирощування й вилову риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках і водосховищах),

та

  • переробки зазначеної продукції на власних чи орендованих потужностях, у т.ч. власновиробленої сировини на давальницьких умовах, та здійснення операції з її постачання.

Будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, що використовуються не за призначенням, оподатковуються на загальних підставах.

(підкатегорія 106.02 системи «ЗІР»)

Від власників нерухомості місцеві бюджетиДонеччини отримали у 2 рази більше, ніж торік

За вісім місяців поточного року від платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, до місцевої казни Донеччини надійшло 26 млн. гривень. Це на 106% або на 13,4 млн. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року.

Для фізичних та юридичних осіб, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, механізм сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відрізняється.

Так, для платників – фізичних осіб 28 серпня 2016 року сплив термін сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що перебувало у власності у 2015 році. Фізичними особами до місцевих бюджетів Донецького регіону перераховано понад 3 млн. грн., що перевищує минулорічні показники у 5 раз або на 2,5 млн. гривень.

Платники – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають до ДПІ ГУ ДФС у Донецькій області за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

На Донеччині  зареєстровано 1912 юридичних осіб, що є власниками більше 9 тис. об’єктів нерухомості. Відповідно до наданих  ними податкових декларацій  річна сума податку складає 38,9 млн. грн., що на 16,2 млн. грн. більше у порівнянні з показниками 2015 року. На даний час юридичні особи поповнили місцеві бюджети майже на 23 млн. гривень.

Зустріч  представників бізнесу та громадськості з фахівцями державних органів з питань реалізації принципу «єдине вікно»

Нещодавно в Донецькій митниці ДФС відбулася робоча нарада фахівців Держпродспоживслужби, Держекоінспекції  у Донецькій області, Донецької митниці ДФС та представників бізнесу і громадськості.

Основною темою зустрічі стали питання вдосконалення митного контролю та оптимізації методів взаємодії органів доходів і зборів з іншими державними органами та підприємствами за принципом «єдиного вікна».

З 1 серпня 2016 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України  від 25.05.2016 №364 «Деякі питання реалізації принципу “єдиного вікна” під час здійснення митного, санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного та інших видів державного контролю». Одним із актуальних питань, що обговорювались, стало забезпечення чіткої роботи інформаційно-телекомунікаційної системи  органів доходів і зборів «Єдине вікно», яку впроваджено у роботу українських митниць з 1 серпня 2016 року.

В ході зустрічі наголошено, що інформаційна система функціонує в повному обсязі  та забезпечує виконання положень Порядку  інформаційного обміну між всіма державними органами, задіяними у процесі, та підприємствами за принципом «єдиного вікна» з використанням електронних засобів передачі інформації. У митниці вже проводиться митне оформлення товарів і транспортних засобів  за принципом «єдине вікно». 

ДФС Донеччини: за січень-серпень до Зведеного бюджету  надійшло більш, ніж 8 млрд. гривень

Головним управлінням ДФС у Донецькій області за січень-серпень 2016 року забезпечено збір коштів до Зведеного бюджету в обсязі  8127,4 млн. гривень. До аналогічного періоду 2015 року надходження збільшились на 2743,4 млн.грн. у приведених умовах.

До загального фонду Державного бюджету за вказаний період зібрано 2877,3 млн. грн., що на 39% або на 806,6 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період 2015 року.

За січень-серпень поточного року  до Державного бюджету  податку на додану вартість зібрано 893,7 млн. гривень.  У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження збільшились у 1,6 рази  або  на                   324,5 млн. гривень.

Податку на прибуток надійшло 149 млн.грн, акцизного податку –    0,7 млн. гривень.

Слідчими підрозділами державної фіскальної служби Донеччини забезпечено надходження до бюджету 10 млн. гривень

За результатами проведеної роботи протягом 2016 року в рамках розслідування кримінальних проваджень державі відшкодовано близько 10 млн. грн. збитків, а з метою забезпечення відшкодування в подальшому завданих державі збитків накладено арешт на понад 36,5 млн. грн. коштів, які були задіяні в протиправній діяльності. На теперішній час в провадженні слідчих державної фіскальної служби області знаходиться 128 кримінальних  проваджень, серед яких є і резонансні.

Так, наприклад, з липня 2016 року слідчими слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Донецькій області здійснюється досудове розслідування викритої спільно з оперативним управлінням, спецпідрозділом «Фантом» та СБУ протиправної діяльності посадових осіб одного з вуглевидобувних підприємств області, які ухились від сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування в сумі понад 8 млн. гривень. За даним фактом порушено кримінальне провадження за ч. 3 ст. 212-1 Кримінального кодексу України. В ході проведення слідчих дій встановлено, що керівництвом шахти навмисно внесено в документи обліку значно меншу кількість працюючих – фактично на підприємстві працювало в двічі більше працівників, ніж було офіційно заявлено у звітності. Слідство триває.

Слідчими податкової міліції державної фіскальної служби Донеччини вживаються всі необхідні заходи для своєчасного та якісного розслідування цих та інших справ, а також для відшкодування завданих державі збитків.

На Донеччині продовжуються заходи в рамках операції «Рубіж-2016»

Головним управлінням ДФС у Донецькій області продовжується проведення комплексу широкомасштабних організаційно-практичних заходів «Рубіж-2016».

         З початку 2016 року в рамках операції, податковою міліцією ГУ ДФС у Донецькій області, проведено оперативно-профілактичні заходи, за результатами яких вилучено товарно-матеріальних цінностей та накладено на них арешт на загальну суму майже 60 млн. гривень.

Також за матеріалами співробітників оперативного управління фіскальної служби Донеччини до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 9 кримінальних проваджень, з них:

– 3 – за  ст. 212 КК України (ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах);

– 1 – за  ст. 205 КК України (фіктивне підприємництво);

– 2 – за ст. 204 КК України (транспортування фальсифікованих імпортних тютюнових виробів без марок акцизного збору);

– 3 – за ст. 258 КК України (фінансування тероризму).

            За 6-ма матеріалами підрозділів податкової міліції, підготовленими з питань правильності визначення митної вартості товарів, додатково нараховано 1,4 млн. грн. митних платежів.

Податковою міліцією Донеччини ліквідовано центр з мінімізації бюджетних надходжень, через який фінансувались бойовики

Співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Донецькій області  спільно з працівниками СБУ в рамках операції “Рубіж 2016” та розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів) та ч. 1 ст. 258-5 (фінансування тероризму), встановлена група осіб, через яку українські підприємства мінімізували сплату податків та зборів до бюджету.

Встановлено, що організатор незаконної схеми, вступивши в злочинну змову з представниками підприємств-нерезидентів, зареєстрованих у Панамі, Росії та Узбекистані, на замовлення компаній Дніпропетровської області налагодив схему ввезення на тимчасово непідконтрольну територію України з Російської Федерації промислових та продуктових товарів.

У зв’язку з тим, що при ввезенні вантажу на тимчасово непідконтрольну територію України митне оформлення не проводилось, відповідні податки та збори до бюджету України не надходили.Крім того, при ввезенні вантажу сплачувались податки, запроваджені терористичною організацією “ДНР”, кошти від яких використовувались для фінансування бойових дій із силовими підрозділами України.

Загальний обсяг проведених у такий спосібоперацій з мінімізації митних платежів становить близько 30 мільйонів гривень.

Внаслідок проведених у м. Дніпрі чотирьох обшуків було виявлено та вилучено видаткові накладні, печатки підприємств, комп’ютерну техніку, чорнові записи, а також фінансово-господарські документи, пов’язані з протиправною діяльністю.

Слідчі дії тривають.

Місцеві бюджети Донеччини з початку року отримали  понад 5 мільярдів гривень

За вісім місяців 2016 року місцеві бюджети Донецької області поповнились на 5 мільярдів 250 мільйонів гривень, що в порівнянні з  аналогічним періодом минулого року більше на 1750 млн. грн., або на 50 відсотків.

Основна частка надходжень до місцевих бюджетів припадає на податок на доходи фізичних осіб (62 відс.). За січень-серпень 2016 року зібрано більше 3 млрд. грн., що на 42 відс. більше минулорічних показників за аналогічний період.

Також вагоме місце в наповненні місцевої казни займає плата за землю (12 відс.), що з початку року становить 638,8 млн. грн., або на 36 відс. більше, ніж за відповідний період минулого року.

Крім того, платниками, що перебувають на спрощеній системі оподаткування, перераховано до бюджету майже 323 млн. грн. (6,2 відс.), що на 52,2 відс. більше аналогічного періоду минулого року.

Також, з початку року спостерігається приріст надходжень до місцевих бюджетів в порівнянні з показниками минулого року акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, а саме на 33,6 відсотків. У 2016 році місцеві бюджети отримали 237,2 млн. грн. цього податку.

Зростання надходжень до місцевих бюджетів є результатом плідної співпраці працівників територіальних органів фіскальної служби Донеччини з платниками податків та органами місцевого самоврядування.

Податкова міліція Донеччини: у серпні з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на суму 1,1 млн. гривень

Головним управлінням ДФС у Донецькій області продовжується проведення комплексу широкомасштабних організаційно-практичних заходів «Акциз-2016» та «Курорт-2016» щодо протидії незаконному виготовленню та обігу підакцизних товарів, збільшенню надходжень акцизного податку.  Дії співробітників в рамках операцій «Акциз-2016» та «Курорт-2016», направлені на постійний моніторинг ринку товарів даної групи та запобігання розповсюдження фальсифікату.

         У серпні поточного року в рамках операцій, співробітниками оперативного управління ГУ ДФС у Донецькій області вилучено з незаконного обігу підакцизних товарів на суму 1,1 млн. грн., у тому числі:

          алкогольних напоїв на суму 0,6 млн. грн.;

          спирту на суму 0,1 млн. грн.;

          тютюнових виробів на суму 0,1 млн. грн.;

          паливно-мастильних матеріалів на суму 0,3 млн. гривень.

Також викрита незаконна діяльність 2-х підпільних виробництв фальсифікованих алкогольних напоїв. За зазначеними фактами до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 2 кримінальних провадження за ст. 204 КК України (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів).

         Досудове слідство триває.  

ДОНЕЧЧИНА: ЗА РЕЗУЛЬТАТОМ ПЕРЕВІРОК ПРОВЕДЕННЯ ГОТІВКОВИХ РОЗРАХУНКІВ ДО БЮДЖЕТУ НАДІЙШЛО МАЙЖЕ 710 ТИС ГРН 

З метою упередження порушень податкового законодавства та збільшення надходжень до державного бюджету України підрозділами податкового аудиту області особлива увага приділяється проведенню фактичних перевірок з контролю за дотриманням законодавства в сфері готівкового обігу, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій на виробництво та реалізацію підакцизних товарів.

Протягом січня-серпня 2016  року співробітниками підрозділу фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями управління аудиту проведено 62 фактичні перевірки, за результатами яких до бюджету надійшло 708 тис.гривень.

Найбільша кількість  правопорушень у сфері готівкового обігу встановлена у  сфері торгівлі підакцизними товарами та реалізації паливно-мастильних матеріалів, найпоширенішими з яких є проведення розрахункових операцій без застосування реєстраторів розрахункових операцій та без роздрукування відповідних розрахункових документів, а також недотримання порядку обліку товарних запасів за місцем їх реалізації.

Крім того, підприємці не завжди дотримуються мінімальних цін на алкогольні напої та не звертають увагу на наявність або цілісність марок акцизного податку на пляшках, які самі ж реалізують.

Так, під час проведених наприкінці серпня 2016 року перевірок торгівців алкоголем та тютюном у м. Торецьку встановлені саме такі типові порушення. За результатами 4 перевірок очікується надходження до бюджету близько 80 тис. гривень.

За матеріалами управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Донецькій області розпочато 6 кримінальних проваджень

За січень-серпень 2016 року за матеріалами управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Донецькій області прокуратурою Донецької області внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато 6 кримінальних проваджень про вчинення кримінальних правопорушень, відповідальність за які передбачена ст. 191, ст. 364, ст. 365, ст. 366 та ст. 368 КК України.

В т.ч. за  матеріалами УВБ ГУ ДФС у Донецькій області  розпочато три кримінальних провадження відносно посадових осіб територіальних органів ДФС за фактами внесення до офіційних документів недостовірних відомостей про нарахування та виплату заробітної плати працівникам ДПІ, які фактично на робочому місці в період 2014-2015 р.р. були відсутні, свої функціональні обов’язки не виконували, а постійно мешкали на тимчасово непідконтрольній Україні території, де органи державної влади тимчасово не виконують свої функції, що призвело до нанесення збитків державі.

Крім того, відносно службових осіб органів Державної фіскальної служби регіону проведено 50 службових перевірок та 4 службові розслідування. У 6 випадках інформація знайшла своє повне або часткове підтвердження. За їх результатами 8 працівників притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

З метою запобігання корупції, забезпечення законних прав та інтересів громадян і юридичних осіб, усунення причин та умов, що їй сприяють, своєчасного реагування на проблемні питання, управлінням внутрішньої безпеки проведено 581 профілактичний захід, бесіди, лекції.

Винесено 6 офіційних застережень посадовим особам про неприпустимість дій або бездіяльність, які можуть призвести до корупційних та інших правопорушень.

Донеччина: в рамках операції «Акциз-2016» проведено вилучення пально-мастильних матеріалів

Головним управлінням ДФС у Донецькій області продовжується проведення комплексу широкомасштабних організаційно-практичних заходів в рамках операції «Акциз-2016», направлених на постійний моніторинг ринку товарів даної групи та запобігання розповсюдження фальсифікату.

 Співробітниками слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Донецькій області спільно з оперативним управлінням ГУ ДФС у Донецькій області та працівниками відділу оперативного забезпечення по сектору «М» управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецькій області в рамках кримінального провадження, внесеного слідчим управлінням фінансових розслідувань Маріупольської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.1 ст.204 КК України (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів), проведено заходи, спрямовані на викриття фактів незаконного обігу пально-мастильних матеріалів на території обслуговування.

За результатами проведених заходів встановлено факт зберігання громадянином України  на території Донецької області з метою збуту паливно-мастильних матеріалів (дизельне пальне) без державної реєстрації підприємницької діяльності

За результатами проведеного обшуку виявлено та вилучено 2,8 тонни дизельного пального на суму 42 тис. гривень.

Слідство триває.

Від Донецької митниці ДФС держскарбниця отримала

майже 200 тис. гривень

В рамках проведення спецоперації «Рубіж-2016» Донецькою митницею ДФС протягом восьми місяців 2016 року виявлено  та задокументовано 41 порушення митних  правил, що вдвічі перевищує показник  минулого року (22 ПМП).

Результатом 17 спільних заходів, що проводились спільно з правоохоронними органами Донецької області в напрямку протидії порушенням митного законодавства, є складання 14 протоколів про порушення митних правил з реально вилученими предметами на суму майже 32 тис. гривень. Слід зазначити, що всі вилучені предмети входять до підакцизної групи товарів. З метою уникнення сплати акцизного збору правопорушниками було незаконно ввезено товари на митну територію України, та здійснено спробу їх реалізації на ринках Донецької області.

За звітний період фактів незаконного переміщення наркотичних і психотропних речовин, прекурсорів, зброї, патронів, а також культурних цінностей, не виявлено.

Продовжується робота і у напрямку взаємодії з уповноваженими  митними органами іноземних держав, в рамках якої направлено 6 запитів до митних органів країн СНД та ЄС.

 В результаті діяльності митниці в правоохоронному напрямку протягом  2016 року до держскарбниці перераховано майже 200 тис. грн., що практично вдвічі більше, ніж за аналогічний період 2015 року (101 тис. гривень).

За матеріалами фіскальної служби Донеччини порушено кримінальних проваджень на суму майже 540 млн. гривень

За результатами дослідження діяльності суб`єктів господарювання Донецької області управлінням боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДФС у Донецькій області, за січень – липень 2016 року підготовлено 50 матеріалів, з них лише за липень підготовлено 7 матеріалів. Усі матеріали передані до правоохоронних органів для прийняття рішення згідно з Кримінальним кодексом України (ККУ).

В результаті розгляду правоохоронними органами матеріалів з ознаками кримінальних правопорушень, складених управлінням, обліковано в ЄРДР (Єдиному реєстрі досудових розслідувань) 20 кримінальних проваджень за 22 матеріалами на суму 539,4 млн. грн., у т.ч  одне – за ст. 209 ККУ «легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом» на суму 0,9 млн. гривень.

З 50 підготовлених матеріалів 30складено стосовно порушень у сфері державних закупівель. За зазначеними матеріалами в ЄРДР обліковано8 кримінальних проваджень на суму збитків 46,6 млн. гривень.

Фіскальною службою Донецької області  з метою недопущення використання коштів з бюджету поза правовим полем продовжують вживатися заходи щодо виявлення, аналізу та організації проведення перевірок осіб, які здійснюють фінансові операції, що можуть бути пов’язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом.

Начальник  АОДПІ                                                                                                    А.І. Данилюк