(06247) 4-10-33

0°C

Торецьк

Хмарно

Спрощення процедури оформлення житлових субсидій

28.02.2015 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 106 «Про удосконалення порядку Надання житлових субсідій», яке вступає в силу з 01.05.2015 року. Даною постановою була розроблена спрощена процедура оформлення житлових субсидій.

Основні зміни, які внесені в положення:

З 01.05.2015 року житлова субсидія призначатиметься на 12 місяців (на неопалювальний і опалювальний періоди). Громадянам, яким призначена житлова субсидія на опалювальний період 2014-2015гг., Субсидія на новий період буде призначена автоматично на підставі довідок з комунальних підприємств (про забезпечення громадян житловою площею та комунальними послугами) і податкової інспекції (розмірів доходів, зареєстрованих у житловому приміщенні осіб) . Однак, якщо заявником будуть подані неповні або недостовірні відомості про доходи і витрати в призначенні житлової субсидії буде відмовлено. У такому випадку заявник буде зобов'язаний повернути понад перераховану суму субсидії в подвійному розмірі.

Комісія з розгляду спірних питань при призначенні житлових субсидій має право приймати рішення про надання субсидії:

- в окремих випадках, виходячи з конкретних обставин субсидії непрацездатним особам, які проживають самі, на загальну площу житла. Рішення в таких випадках приймається на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов сім'ї і переглядається в разі зміни складу сім'ї або виникнення додаткових джерел доходів;

- в разі якщо обсяг споживання води, газу, електроенергії вимірюються індивідуальними засобами обліку (лічильники), субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, які фактично в ньому проживають, за наявності документів, що підтверджують тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих. Даний факт може бути підтверджений документально (довідка про роботу, навчання, лікування в іншому місті, тривалому відрядженні тощо.)

Призначення житлової субсидії буде відбуватися на підставі заяви та декларації, які істотно спрощені в порівнянні з діючими.

zayavaSubs2015 deklaraciyaSubs2015

Як правильно заповнити заяву та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

1. Заява про призначення житлової субсидії:

Заява заповнює особа, на якого відкрито особовий рахунок по оплаті житлово-комунальних послуг за місцем реєстрації. Особи, які орендують житло, до заяви додатково надають договір оренди.

У заяві необхідно підкреслити, на які види послуг призначати субсидію (на оплату житлово-комунальних послуг або на придбання твердого палива та скрапленого газу). Якщо сім'я користується твердим паливом і комунальними послугами, необхідно підкреслити все.

У заяві про призначення житлової субсидії також необхідно:

1) в графі «Номер Особова Рахунка» - вказати номер особового рахунку, який міститься в платіжному документі (квитанціях) на оплату послуг;

2) в графі «Найменування организации, что надає послуги» - вказати найменування організації, яке міститься в платіжному документі (квитанціях) на оплату послуг;

3) в графі «Примітки» вказується наявність або відсутність засобів обліку, а саме є лічильник чи ні лічильника.

2. Декларація про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

У розділі I зазначаються відомості про всіх осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (для осіб, які орендують житло, які вказані в договорі оренди), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги.

У розділі II заповнюються відомості про всі види доходів (заробітна плата, пенсія, стипендія, аліменти, доходи від підприємницької діяльності, дивіденди і т.д.) осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, за попередній календарний рік (12 місяців 2014 роки) без урахування податку з доходів фізичних осіб, з зазначенням підприємства, організації, де отримують зазначений вид доходу.

У розділі III вказується інформація про покупку майна (квартири, будинку, автомобіля, будівельних матеріалів і т.д., крім оплати житлово-комунальних послуг та медичних послуг, пов'язаних із забезпеченням життєдіяльності) або оплата послуг протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії на суму, яка на момент покупки (оплати) перевищує 50 тис. гривень.

На офіційному сайті міського голови та міської ради м Торецькому розміщений електронний калькулятор, на якому кожна сім'я міста може призвести орієнтовний розрахунок розміру субсидії на оплату житлово-комунальних послуг.

Отримати роз'яснення та консультації з питання призначення житлової субсидії можна звернувшись безпосередньо до Департаменту соціального захисту населення (м Торецькому, вул. Євгена Седнева, 1) або зателефонувавши за телефонами 4-17-31 або 4-02-05.

 

Додаткова інформація:

Реформа системи надання субсидій   завантажити

Це дуже просто  завантажити

 

  • logo
  • ВЦА м. Торецьк
    Офіційний веб-сайт

КОНТАКТИ

  • Адреса: 85200, М. ТОРЕЦЬК, ВУЛ. МАЯКОВСЬКОГО, 24А
  • Тел: (06247) 4-10-33
  • Факс: (06247) 4-10-33
  • Email: inbox@toretsk-rada.gov.ua
  •  

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

  • logo